Evde Telefon Kabı Yenileme
Sosyal medyada paylaş

Telefon kabınız eskidiği ya da görüntüsünden sıkıldığınız için bunu değiştirmek istiyorsanız yeni bir telefon kabı almak yerine evde kolay bir çalışma yapabilirsiniz. Size bu konuda fikir verebilmek için yazımızda evde telefon kabı yenileme konusunda pratik bir yöntem paylaşıyoruz. Zarif ve şık tasarımlardan hoşlanıyorsanız size bahsedeceğimiz kendin yap çalışmasını deneyebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse telefon kabı yenilemek için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Evde Telefon Kabı Yenileme

Evde telefon kabı süslemesi yapmak için boya, boncuk, pul gibi malzemeler kullanılabilir. Kabın tamamını veya belirli yerlerini akrilik boya ile istediğiniz renge boyayarak yenileyebilirsiniz. Boya kullanmak istemiyorsanız telefon kabının üzerine küçük parlak taşlar yapıştırabilirsiniz. Aynı şekilde pul ya da boncuk gibi malzemelerle de çok güzel süslemeler yapılabilir. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek kendin yap çalışmasında simli eva kullanılmıştır. Arkası yapışkanlı simli evayı kağıt deleceği yardımı ile küçük yuvarlaklar yapıp bunları parlak taş olarak kullanabilirsiniz. Bu pratik yöntem sayesinde telefon kabının üzerine istediğiniz yazı veya deseni yapabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile telefon kapağı süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Telefon Kabı Yenileme
Telefon Kabı Yenileme

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç farklı renkte arkası yapışkanlı simli ya da düz eva
  • Kağıt deleceği

Eva ile Telefon Kabı Süslemesi Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise telefon kabı süslemesi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evayı kağıt deleceği ile delerek küçük yuvarlak parçalar hazırlayın.
  • Fiyonk şeklinde desen yapmak için aynı renkte 18 tane yuvarlak parça ve 1 tane de farklı renkte yuvarlak gerekmektedir.
  • Değişik renkte olan parçayı kapağa yapıştırın.
  • Ortadaki yuvarlağın bir tarafına diğer yuvarlak parçaları 2-3-4 şeklinde yapıştırın.
  • Diğer tarafına da aynı şekilde evaları yapıştırın.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda fiyonk yapabilirsiniz.
  • Son olarak fiyonkların arasına farklı renkte eva ile bağlantı yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile telefon kabı süslemesi yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz aynı yöntem ile kabın üzerine farklı süslemeler de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda eva ile telefon kabı yenileme resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Telefon Kabı Yenileme Resimli Anlatım
Telefon Kabı Yenileme Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial