Evde Taşlı Çanta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde taşlı çanta yapımı sayesinde bir kenarda duran kullanmadığınız çantanıza daha şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Çoğu bayanın eskidiği için kullanmadığı fakat atmaya da kıyamadığı bir çantası bulunmaktadır. Bu eski çantaları bir köşede bekletmek yerine evde kolay bir şekilde süsleyerek tekrar kullanabilirsiniz. Özel günlerde abiye kıyafetlerle kullanmak için de evde taşlı çanta yapmayı deneyebilirsiniz. Kendinizin ya da kızınızın çantasını yenilemek isterseniz bunu parlak taşlarla süslemeyi düşünebilirsiniz. Bu pratik çalışmayı yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kullanmadığınız bir çanta
  • Farklı renk ve boyutlarda parlak taşlar
  • Yapıştırıcı
  • Kürdan

Uygulamayı rahat yapabilmek için düz bir tasarıma sahip olan çantaları tercih edebilirsiniz. Parlak taşları takı ve hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Parlak Taşlarla Çanta Yenileme

Parlak taşlarla çanta yenilemek çok kolay fakat dikkat gerektiren bir uygulamadır. Taşları düzgün bir şekilde sıralayıp bunları kuvvetli bir yapıştırıcı ile çantaya tutturursanız sonuç sizi memnun edecektir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan taşlı çanta yapımına geçebiliriz.

  • Uygulamaya başlamadan önce taşları çantanın üzerine ne şekilde yapıştıracağınızı belirlemeniz gerekiyor. Nasıl bir tasarım yapacağınıza karar verdikten sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Taşlardan birisinin arka tarafına yapıştırıcı sürün ve bunu çantanın üzerine güzelce yerleştirerek yapışmasını sağlayın.
  • Daha sonra başka bir parlak taşa yapıştırıcı sürün ve bunu da diğerinin yanına yapıştırın. Bunu yaparken taşların birbiri ile iyice birleşmesine dikkat etmelisiniz.
  • Bu şekilde çantanın her yerine parlak taşları yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Taşları yapıştırırken arada boşluk kalmaması için bunları bir kürdan yardımı ile birbirine doğru ittirebilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde sade bir tasarıma sahip olan çantayı kolaylıkla şık bir hale getirebilirsiniz. Çantanın her yerini parlak taşlarla kaplayabileceğiniz gibi isterseniz sadece bazı yerlerine parlak taşlar yapıştırarak da farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu yöntemi uygulayarak saplı çantaları, el çantalarını hatta cüzdanlarınızı süslemeniz mümkün. Bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, evde taşlı çanta yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde eski ayakkabı yenilemek isterseniz bu konuda pratik bir uygulamayı paylaştığımız, ayakkabı topuğu süsleme yazımıza göz atabilirsiniz.

Evde Taşlı Çanta Yapımı
Evde Taşlı Çanta Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial