Evde Takı Askısı Nasıl Yapılır?

Takı Askısı
Sosyal medyada paylaş

Evde takı askısı nasıl yapılır? diye merak edenler için bu konudaki en kolay örnek projeleri yazımızda paylaşıyoruz. Sizde küpe ve kolyeleri asmak için takı askılığına ihtiyaç duyuyorsanız paylaştığımız ilham verici örnekler bu konuda işinize yarayabilir. Evde takı askısı yapmak için çoğunlukla ahşap, plastik ya da karton gibi malzemeler kullanılmaktadır. Biz bugüne kadar paylaştığımız örneklerde elinizin altında bulunan nesneleri değerlendirmenize imkan tanıyacak pratik uygulamaları paylaşmaya özen gösterdik. Aşağıda evde takı askısı yapmak için ilham alabileceğiniz örnekleri bulabilirsiniz.

Resim Çerçevesinden Takı Askısı Yapımı

Eski resim çerçeveleri evde takı askısı yapmak isteyenlerin kullanabileceği en ideal malzemelerden birisidir. Eski çerçeveyi istediğiniz bir renge boyayarak ya da orjinal hali ile kullanabilirsiniz. Takılarınızı asabilmek için çerçeveye tül ya da küçük delikleri olan bir tel geçirebilirsiniz. İsterseniz ahşap çerçevenin kenarlarına küçük çiviler çakarak buna tel geçirip takılarınızı bu şekilde de asabilirsiniz. Takı askısı yapacağınız çerçeveye uygun boyutta bir karton kesip bunun üzerine küçük delikler açtıktan sonra bunu çerçeveye sabitleyerek de güzel bir küpe askısına sahip olabilirsiniz.

Çerçeveden Dekoratif Takı Asklığı-1
Çerçeveden Dekoratif Takı Asklığı-1

Elbise Askısından Takı Askısı Yapımı

Bu konudaki en pratik uygulamalardan birisi de elbise askısı kullanmaktır. Bir elbise askısına küçük kancalar geçirerek bunu güzel bir takı askısına çevirebilirsiniz. Bu küçük kancalara küpeleri takarken, askının alt tarafı da kolyeler için kullanılabilir. Elbise askısını boyayarak veya olduğu gibi kullanmanız mümkün. Bu konudaki tercih size bağlı.

Askıdan Takı Askısı Yapımı
Askıdan Takı Askısı Yapımı

Abajurdan Takı Askısı Yapımı

Bu konudaki ilgi çekici çalışmalardan birisi de abajurdan takı askısı yapımıdır. Değişik dekor ürünleri kullanmaktan hoşlananlar, eski abajuru takı askısına dönüştürebilirler. Bu takı askısı aynı zamanda farklı bir dekor ürünü olarak da dikkat çekecektir.

Abajurdan Takı Askısı Yapımı
Abajurdan Takı Askısı Yapımı

Rendeden Takı Askısı Yapımı

Eski rendeyi atmak yerine istediğiniz bir renge boyayarak güzel bir takı askısı yapabilirsiniz. Birçok bayan evde bu pratik uygulamayı yaparak çok güzel takı askıları tasarlamaktadır. Siz de hayal gücünüzü elinizdeki imkanlarla birleştirerek böyle güzel bir çalışma yapabilirsiniz.

Rendeden Takı Askısı
Rendeden Takı Askısı

Dondurma Çubuğundan Takı Askısı Yapımı

Dondurma çubuğu birçok farklı projede karşımıza çıkan bir malzemedir. Aşağıdaki örnekte de dondurma çubukları ile yapılmış bir küpe askısı görüyoruz. Yediğiniz dondurma çubuklarını biriktirip daha sonra bunları istediğiniz bir renge boyadıktan sonra yapışkan yardımı ile bunları güzel bir takı askısı haline getirebilirsiniz.

Dondurma Çubuğundan Küpe Askılığı Yapımı
Dondurma Çubuğundan Küpe Askılığı Yapımı

Evde takı askısı yapımı hakkında paylaştığımız bu örnekler size elinizdeki malzemeleri değerlendirmez konusunda fikir verebilir. Eski bir resim çerçevesi, bir elbise askısı, artık kullanmadığınız bir rende ya da yediğiniz dondurmaların çubukları güzel bir takı askısı olarak işinize yarayabilir. Bu paylaştığımız örneklerden yola çıkarak siz de elinizdeki birçok malzemeyi değerlendirerek evde kolay bir şekilde takı askısı yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial