Evde Oyuncak Mutfak Takımı Yapımı

Evde Oyuncak Mutfak Takımı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde oyuncak mutfak takımı yapımı kız çocuğu olanların denemek isteyebileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Çocuklar için kartondan çok güzel oyuncaklar yapılmaktadır. Biz de sizlerle paylaştığımız projelerden ilham alarak ayakkabı kutusu ve çikolata kutusu kullanarak oyuncak mutfak takımı yaptık. Belki siz de kızınız için böyle bir takım yapmak istersiniz diye uygulamanın detaylarını ve örnek resimleri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Evde kıyıda köşede atılmayı bekleyen ayakkabı kutuları varsa şimdi bunları değerlendirmek için harekete geçebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Ayakkabı kutusu
  • Çikolata kutusu
  • Renkli el işi kağıdı
  • Tahta parçası
  • Farklı boyda düğmeler
  • Yapıştırıcı

Kartondan Nasıl Mutfak Takımı Yapılır?

Kartondan mutfak takımı yapmak için ayakkabı kutusu kullanılabilir. Buzdolabı ve mutfak dolabı yapmak için aralara raf koyulması gerekmektedir. Tahta parçası varsa bunları testere ile uygun boyutta küçülterek kullanabilirsiniz. Eğer tahta yoksa karton kullanarak da raf yapmanız mümkün. Mutfak takımının her parçasının şekli farklı olduğundan kullanılan malzemeler ve yapılan uygulamalar da değişebilir. Aşağıda her parçanın yapım aşamasının detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Evde Oyuncak Mutfak Takımı Yapımı
Evde Oyuncak Mutfak Takımı Yapımı

Kartondan Buzdolabı Yapımı

Buzdolabı için kapaklı bir karton kutu işinizi görebilir. Bunun iç tarafına 2 tane tahta parçası koyarak raf yapabilirsiniz. Tahta yoksa kalın bir kartonu uygun boyutta keserek de raf yapmanız mümkün. Biz tahtayı kartonun içine belirli aralıklarla yerleştirdik ve ortaya resimde gördüğünüz gibi bir buzdolabı çıktı. İçine yerleştirilen oyuncak meyve ve sebzelerle uygulamayı tamamladık. İsterseniz kutunun içini, dışını ve rafları dilediğiniz renge boyayarak daha şık bir tasarım da oluşturabilirsiniz. Kartondan buzdolabı yapımı bu şekilde olup tek yapmanız gereken kutuya uygun raflar oluşturmak.

Kartondan Buzdolabı
Kartondan Buzdolabı

Kartondan Fırın Yapımı

Aşağıdaki resimde gördüğünüz fırını çikolata kutusu kullanarak yaptık. Mavi el işi kağıdından kutuya uygun bir parça kestik. Daha sonra bunu kutunun üzerine yapıştırdık. Sonrasında yan taraflarına da düğme yapıştırdık ve 4 tane sakız kutusu ile de ocak gözünü yaptık. Karton kutu kapaklı olduğu için açılınca fırın da oluyor. Sevimli minikler böyle güzel bir ocakta yemek pişirmekten çok keyif alabilirler.

Kartondan Fırın
Kartondan Fırın

Kartondan Mutfak Dolabı Yapımı

Ayakkabı kutusunu yan çevirdik ve tam ortasına da uygun boyutta tahta yerleştirerek tabak ve fincanları koymak için mutfak dolabı yaptık. Siz de bu pratik yöntemi uygulayarak çocuğunuzun oyuncak fincanlarını sıralaması için güzel bir mutfak dolabı yapmayı deneyebilirsiniz.

Kartondan Mutfak Dolabı
Kartondan Mutfak Dolabı

Çocuklar için kartondan oyuncak yapımı resimlerden de anlaşılacağı gibi oldukça kolay bir çalışmadır. Elinizdeki ayakkabı kutularını değerlendirmek için bu tür uygulamalar yapabilirsiniz. Çocuklar evde yapılan oyuncaklarla oynamaktan keyif aldıkları için ona ayakkabı kutusundan bir buzdolabı ya da çikolata kutusundan güzel bir fırın yapabilirsiniz. Elinizdeki imkanları hayal gücünüzle birleştirdiğinizde siz de çocuklarınız için çok güzel oyuncaklar yaparak onları mutlu edebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial