Evde Örgülü Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde örgülü bileklik yapımı sayesinde artık siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için çok güzel bileklikler yapabilirsiniz. Bilezik şeklindeki bileklikler çok popüler olduğu için biz de bugün sizlerle bu çok kolay uygulamayı paylaşmak istedik. Bileklik yapımında kullanılan farklı teknikler bulunmaktadır ve bunları yapmak biraz zor gelebilir. Biz bu teknikleri bilmeyenlerin de evde bileklik yapabilmesi için pratik bir uygulama paylaşıyoruz. Bilekliğin yapımında normal üçlü saç örgüsü kullanıldığı için bunu herkes evde rahatlıkla yapabilir. Sevdiğiniz renklerde bilezik şeklinde bir bileklik kullanmak isterseniz bu projeyi deneyebilirsiniz. Evde kolay takı tasarımı yapımı ile ilgili güzel bir çalışma yapmak isteyenler, örgülü bileklik yapımı için gerekli malzemelerin listesini aşağıda bulabilirler. Yazımızın sonunda paylaştığımız resimli anlatım da bilekliği yaparken işinizi kolaylaştırabilir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane metal ya da plastik halka
  • İstediğiniz renklerde bileklik ipleri
  • Makas
  • Metal bir aksesuar
  • Takı pensesi

Kullanmadığınız bir bilezik varsa bunu bileklik yapmak için kullanabilirsiniz. Bu şekilde eski bileziğinizi de atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Evde Nasıl Bileklik Yapılır?

Evde bileklik yapımı için ilk önce bileklik iplerinden 3 uzun parça kesin. Sonrasında aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayın.

  • Bileklik iplerini ortadan ikiye katlayın ve bunların ortasına halkayı getirin.
  • Buradan sonrasında normal üçlü saç örgüsü yapar gibi halkanın üzerine örgü yapın. Bilekliğin güzel olması için örgüyü sıkı yapmaya dikkat etmelisiniz.
  • Halkanın etrafına bu şekilde örgü yaptıktan sonra en son bitişte dikkatli bir şekilde düğüm atın ve iplerin ucunu makas ile kesin.
  • Metal aksesuarın halkasını küçük bir pense yardımı ile açın ve bunu bilekliğe geçirdikten sonra halkayı kapatın.

Tüm bu aşamalardan sonra örgülü bilekliği hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu uygulamayı yaparken farklı örgü teknikleri de kullanılabilir. Biz kolay olması bakımından normal üçlü saç örgüsü şeklinde yapmanızı öneriyoruz. Bu güzel bilekliklerden kendiniz ya da sevdikleriniz için yapabilirsiniz. İsterseniz farklı renk yerine tek renk bileklik ipi de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde kolay bileklik yapımını denemek isteyenler aşağıda paylaştığımız, örgü bileklik yapımı resimli anlatım sayesinde uygulamanın yapılışını daha detaylı olarak görebilirler.

Evde Örgülü Bileklik Yapımı
Evde Örgülü Bileklik Yapımı

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial