Evde Kolay Porselen Fincan Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Evde kolay porselen fincan süsleme güzel bir hobi ile uğraşmak isteyenlerin hoşuna gidecek bir uygulamadır. Porselen şık görünümünün yanı sıra sağlıklı bir ürün olduğu için de sıkça kullanılır. Porselen demlik ve fincanların yanı sıra evde dekor amaçlı kullanılan porselen ürünler de mevcuttur. Siz de evde şık görünümlü porselen kupa ve fincan kullanmayı seviyorsanız bu yazımız ilginizi çekebilir. Evde kullanmak ya da sevdiklerinize hediye etmek için bu kupa ve fincanları süsleyebilirsiniz.

Porselen Fincan Nasıl Süslenir?

Porselen fincan süslemek oldukça kolaydır. Fincanların üzerindeki dikkat çekici tasarımları gördüğünüzde bunları yapmanın zor olduğunu düşünebilirsiniz. Doğru malzemeleri ve uygun tekniği kullandığınızda porselen eşyalarınızı güzel bir görünüme kavuşturmanız mümkün. Süsleme yapacağınız porselen fincan beyaz renkli, düz ve pürüzsüz bir tasarıma sahip olmalı. Eğer pürüzlü bir yüzeyi olursa çizim ve boyama yapmakta zorlanabilirsiniz. Porselen fincanın üzerine yazı yazarak ya da farklı figürler çizerek süsleme yapabilirsiniz. Bu çizim ve boyamaları yapmak için porselen kalemi kullanabilirsiniz. Başta siyah, mavi ve kırmızı olmak üzere her renk porselen kalemini hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Porselen yüzeye kendiniz istediğiniz şekilde çizim yapabilirsiniz. Eğer çizim yeteneğiniz yoksa porselene desen çıkartmak için karbon kağıt ya da istediğiniz herhangi bir şablonu kullanabilirsiniz. Porselen fincana farklı desenler yapmak için kalın ya da ince bant da kullanabilirsiniz. İsterseniz porselen kalemi ile yazacağınız yazılarla sevdiklerinize sevginizi ifade edebilir ve bu özel tasarım fincanları onlara hediye edebilirsiniz. Böyle bir sürpriz onların çok hoşuna gidebilir. Porselen kalemi ile fincana çizim yaparken herhangi bir hata yaparsanız bunu ıslak mendil ile silerek düzeltme yapmanız mümkün. Porselen fincana yaptığınız desenin yıkandığında çıkmaması için yağ bazlı porselen kalemleri kullanmalısınız.

Porselen fincana süsleme yaptıktan sonra bunun kalıcı olması için sabitlemiz gerekiyor. Bunun için süslediğiniz porseleni 150 derece fırında 35 dakika bekletmeniz yeterlidir. Evde porselen fincan süslemek için verdiğimiz pratik bilgiler sayesinde siz de artık düz porselen fincanları daha şık bir hale getirebilirsiniz. Porselen kalemi ile aşağıdaki gibi harika tasarımlar yapabilirsiniz.

Evde Kolay Porselen Fincan Süsleme
Evde Kolay Porselen Fincan Süsleme
Evde Kolay Porselen Fincan Süsleme-1
Evde Kolay Porselen Fincan Süsleme-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial