Evde Kolay Peçete Halkası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde kolay peçete halkası yapımı hakkında çok pratik bir çalışmayı bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Peçete halkası yemek masalarının dekorunu güzelleştirmek için hepimizin kullandığı bir üründür. Plastik, kumaş ve daha birçok farklı malzemeden tasarlanmış peçete halkası bulunmaktadır. Bazı marifetli bayanlar bunları dışarıdan almak yerine evde kendileri yapmaktalar. Siz de kendi tasarımınız olan peçete halkaları kullanmak isterseniz bu uygulamayı evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu sayede biten tuvalet kağıtlarının rulolarını da atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosu ile peçete halkası yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Hasır ipliği
  • Yapıştırıcı
  • Kumaş ya da keçeden çiçek

1 tane tuvalet kağıdı rulosundan 3 ya da 4 tane peçete halkası yapılmaktadır. Yapacağınız peçete halkası sayısına göre tuvalet kağıdı rulosu temin etmeniz gerekiyor.

Peçete Halkası Nasıl Yapılır?

Peçete halkası yapmak çok kolay olduğu için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Çalışmayı yaparken tek dikkat etmeniz gereken nokta rulonun üzerini alttan kartonun görünmeyeceği şekilde güzelce kaplamak.

  • Tuvalet kağıdı rulosunu makas yardımı ile 3 ya da 4 eşit parçaya bölün.
  • Daha sonra hasır ipliğinin ucunu rulonun iç tarafına yapıştırın ve dikkatli bir şekilde kartonun her yerini ip ile güzelce kaplayın. En son ipin ucunu yapıştırarak sıkı bir şekilde tutturun.
  • Keçe ya da kumaş ile yaptığınız çiçeği peçete halkasının üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayın.

Uygulamanın yapımı bu şekilde olup, elinizde başka çalışmalardan artan keçe ya da başka kumaşlar varsa rulonun üzerini hasır ipliği yerine bunlarla da kaplayabilirsiniz. Peçete halkasını süslemek için çiçek yerine parlak taş ya da buna benzer küçük aksesuarlardan kullanmanız mümkün. Aynı uygulamayı tuvalet kağıdı rulosu yerine rulo şeklinde plastik kullanarak da yapabilirsiniz. Bu pratik yöntem sayesinde istediğiniz sayıda çok güzel peçete halkaları yaparak yemek masanızın daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Evde bu projeyi denemek isteyenler için aşağıda kolay peçete halkası yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Resmi inceleyerek siz de böyle güzel peçete halkalarını hiç zorlanmadan yapabilirsiniz.

Evde Kolay Peçete Halkası Yapımı
Evde Kolay Peçete Halkası Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial