Evde Kolay Bileklik Yapımı

Evde Kolay Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde kolay bileklik yapımı hakkında en çok yapılan takı tasarımı çalışmalarını bu yazımızda bir araya topladık. Bayanların evde sıkılmadan vakit geçirebileceği uğraşlardan birisi de takı tasarımıdır. Günümüzde birçok bayan takı tasarımına bir hobi olarak başlayıp zamanla bu becerisini ek kazanca dönüştürmektedir. Bileklik yapımı da takı tasarımının bir dalı olarak bayanların ilgi alanına girmektedir. Bugün sizlerle paylaşacağımız bileklik yapımı hakkındaki örnekler kolay yapılmasının yanı sıra ekonomik malzemeler içermesi yönünden de son derece avantajlıdır. Geri dönüşüm projeleri arasında da kolay bileklik yapımı ile ilgili çok pratik ve keyifli uygulamalar vardır. Siz de kendiniz ve sevdikleriniz için bileklik yapmak istiyorsanız aşağıda sizlerle paylaştığımız örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz.

Çengelli İğneden Bileklik Yapımı

Aşağıda görmüş olduğunuz bu çok şık bilekliğin yapımında küçük çengelli iğneler ve renkli boncuklar kullanılmış. Siz de böyle rengarenk bir bilekliğe sahip olmak isterseniz boncukları küçük çengelli iğnelere taktıktan sonra bunları bileğinize göre ölçtüğünüz iki ince lastiğe geçirebilirsiniz.

 

 

Cd’den Bileklik Yapımı

Eskiyen cd’leri atmak yerine aşağıdaki gibi bir çalışma yaparak bunlardan şık bir bileklik yapabilirsiniz. Eski metal bileklik ya da bileziklerin üzerini de bu şekilde kırık cd parçaları ile kaplayarak onları yenilemeniz mümkün.

 

 

Gazoz Kapağından Bileklik Yapımı

Örgü bileklik yaparken bir tane gazoz kapağını tam ortaya geçirerek çok şık tasarımlar yapabilirsiniz. Aşağıdaki örnek çalışmada gazoz kapağı olduğu gibi bırakılmış fakat siz daha şık görünmesi için kapağı istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

 

 

Pet Şişeden Bileklik Yapımı

Pet şişe geri dönüşüm çalışmalarında en sık kullanılan malzemelerden birisidir. Bir pet şişeden istediğiniz kalınlıkta parça kestikten sonra bunun üzerini kumaş ile kaplayarak harika bir bilekliğe sahip olabilirsiniz. Bu şekilde elinizdeki artık kumaşları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

 

Pet Şişeden Bileklik Yapımı
Pet Şişeden Bileklik Yapımı

Eski Çoraptan Bileklik Yapımı

Desenini çok beğendiğiniz çorabınız eskidiğinde bunun uç ve lastik kısımlarını güzelce kesin. Daha sonra bunun kenarlarını içe doğru kıvırıp dikerek bilekliği tamamlayın.

 

Eski Çoraptan Bileklik Yapımı
Eski Çoraptan Bileklik Yapımı

Açma Halkasından Bileklik Yapımı

Açma halkalarını biriktirerek daha sonra bunları bir ip ya da ince bir kurdele ile birbirine bağlayıp çok orjinal bileklikler  yapabilirsiniz.

 

Açma Halkasından Bileklik Yapımı
Açma Halkasından Bileklik Yapımı

Evde kolay takı tasarımı yapmak isteyenler için bazı örnekleri bu yazımızda paylaştık. Uygulamalardan denemek istediğiniz varsa bunların daha detaylı anlatımını aynı konu başlıkları altında bulabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial