Evde Keçeden Kitap Ayracı Yapımı

Evde Keçeden Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde keçeden kitap ayracı yapımı keçe tasarımı ile uğraşanların çok kolay bir şekilde yapabileceği çalışmalardan birisidir. Kitap okumayı sevenlere en çok lazım olan şeylerden birisi de kitap ayracıdır. Kağıt, karton, keçe, yün ve dantel gibi birçok ürün kullanılarak kitap ayracı tasarlanabilir. Bizim bugünkü konumuz keçeden kitap ayracı yapmak. Böyle bir çalışma yapmak için ekstra malzeme almanıza gerek yok. Elinizde başka çalışmalardan artan keçe kumaşlar varsa bunları kullanarak çok güzel tasarımlar yapmanız mümkün. Bu yazımızda sizlere ilham verebilecek bazı tasarımları paylaşıyoruz.

Keçe Kitap Ayracı Modelleri

Keçe kitap ayracı modelleri konusunda çok farklı seçenekler mevcuttur. Nasıl bir tasarım yapacağınız el becerinize, hayal gücünüze ve elinizdeki malzemelere göre değişebilir. Beğendiğiniz herhangi bir figürü kartona çizerek yapacağınız şablon sayesinde hiç zorlanmadan çok güzel bir kitap ayracı yapabilir, bunu kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Keçeden aynı boyda ya da farklı boyutta iki figür yaptıktan sonra bunları bir kurdele veya kumaştan yapacağınız şerit ile birleştirerek kendi özel tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

Kitap ve kahve sevenler aşağıdaki gibi bir keçe kitap ayracı yaparak kitaplarını keyifle okuyabilirler. Çay bardağı boyutunda bir yuvarlak ve bundan biraz daha küçük bir tane daha yuvarlak keçe keserek bunların üzerine kahve fincanı ve cupcake yaparak dikin. Daha sonra istediğiniz renkte bir kurdele ile bu iki parçayı birleştirerek kitap ayracını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Evde Keçeden Kitap Ayracı Yapımı
Evde Keçeden Kitap Ayracı Yapımı

Dondurma seven çocuklara ve gençlere aşağıdaki gibi kitap ayraçları yaparak onları kitap okumaya teşvik edebilirsiniz. Özellikle küçük çocuklar böyle bir kitap ayracını severek kullanacaklardır.

Keçeden Dondurmalı Kitap Ayracı
Keçeden Dondurmalı Kitap Ayracı

Çocuğunuz için köpek figürü bulunan sevimli bir kitap ayracı yapmayı deneyebilirsiniz. Aşağıdaki örnek size bu konuda fikir verebilir.

Keçeden Köpekli Kitap Ayracı
Keçeden Köpekli Kitap Ayracı

Müzik ve kitap çoğumuzun vazgeçilmez tutkusudur. Orjinal bir kitap ayracına sahip olmak isteyenler için aşağıda örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Keçe Kitap Ayracı
Keçe Kitap Ayracı

Sevimli hayvan figürleri çocukların çok hoşuna gittiği için aşağıdaki gibi kitap ayraçları kitap okumayı sevmeyen çocukların fikrini değiştirmeye yardımcı olabilir.

Keçe Kitap Ayracı Modelleri
Keçe Kitap Ayracı Modelleri

Kedi severler için de aşağıda güzel bir tasarım örneği paylaşıyoruz. Biraz keçe ve hayal gücü ile siz de böyle güzel bir keçe kitap ayracı yapabilirsiniz.

Kedili Kitap Ayracı
Kedili Kitap Ayracı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial