Evde Dokunmatik Ekran Kalemi Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Dokunmatik telefon ve tablet her evde kullanılan teknolojik aletler arasındadır. Bu cihazlarda tuş yoktur ve tüm işlemler ekrana dokunarak yapılmaktadır. Bu tür aletleri dokunmatik ekran kalemi ile daha rahat kullanmak mümkündür. Böyle bir kaleme ihtiyacınız varsa dışarıdan satın almak yerine evde kendinizde çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz evde dokunmatik ekran kalemi nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Evde Dokunmatik Ekran Kalemi Nasıl Yapılır?

Evde dokunmatik ekran kalemi yapmak için alüminyum folyo ya da cips paketi kullanabilirsiniz. Bu şekilde parmağınız ekranla temas etmeden telefon ve tableti rahatlıkla kullanabilirsiniz. Alüminyum folyoyu bir kalemin üzerine sarmalısınız. Bunun için kurşun kalem ya da içi biten tükenmez kalem kullanabilirsiniz. Kalemin uç kısmına pamuk sararak ekrana zarar vermeden aleti verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Dokunmatik ekran kaleminin ucunun daha ince olmasını isterseniz kulak çubuğunun ucundaki pamuklu kısmı keserek bunu kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Dokunmatik Ekran Kalemi
Dokunmatik Ekran Kalemi

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kalem
  • Alüminyum folyo
  • Bant
  • Pamuk
  • Makas

Kalemi süslemek isterseniz desenli bant da kullanabilirsiniz.

Evde Dokunmatik Ekran Kalemi Yapımı?

Uygulamanın yapımı için kurşun kalem ya da için biten tükenmez kalem kullanabilirsiniz. Tükenmez kalem kullanacaksanız uygulama öncesinde bunun içini çıkarmayı unutmayın. Listedeki malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak alüminyum folyodan kalemi saracak büyüklükte bir parçayı makas ile kesin.
  • Kestiğiniz bu parça ile kalemi sıkı bir şekilde sarın.
  • Açılmaması için ek yerini bantlayın.
Akıllı Telefon için Ekran Kalemi Resimli Anlatım
Akıllı Telefon için Ekran Kalemi Resimli Anlatım
  • Bir parça pamuğu incelterek kalemin ucuna sarın. Bunu yaparken pamuğu hafifçe ıslatarak daha kolay şekil verebilirsiniz.
  • Pamuğu kalemin ucuna sardıktan sonra çıkmaması için güzelce bantlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra dokunmatik kalem yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz desenli bant ile süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda dokunmatik ekran kalemi yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay bir şekilde telefon standı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız yumurta kartonundan telefon standı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial