Evde Diş Fırçalık Yapımı

Evde Diş Fırçalık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde diş fırçalık yapımı başlığı altında sizlerle çok kolay yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Plastik şişeler farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu şişeleri bütün olarak ya da sadece bazı kısımlarını kullanarak çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Sizlere bu konuda fikir verebilmek için bugün ayran kabı ile diş fırçalığı yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz.

Evde Diş Fırçalık Yapımı

Yeni bir diş fırçalığına ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan satın almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için pet şişe ya da plastik kap kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken diş fırçalığı yapacağınız kabın ağız kısmını kesmek. Buradan sonrası ise sizin zevkinize kalmış. İsterseniz kabı boya ile renklendirebilir ya da üzerine süsleme yapabilirsiniz. Boyamak için istediğiniz renkte akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuk, pul, ip ya da kurdele varsa bunları süsleme yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Diş fırçalığı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Evde Diş Fırçalık Yapımı-1
Evde Diş Fırçalık Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane ayran kabı
  • Falçata
  • Kalem
  • Delik açmak için sivri bir nesne
  • Süsleme yapmak için iğne ve iplik

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada delik açmak için çöp şiş çubuğu kullanılmış. Uygulamanın yapımında kullanacağınız plastik kap sert ise ucu sivri bir metal nesne ile delik açabilirsiniz.

Evde Diş Fırçalık Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir diş fırçalığı yapabilirsiniz.

  • İşe ilk olarak ayran kabının üst tarafını kesmekle başlayabilirsiniz. Bunun için makas ya da falçata kullanabilirsiniz.
  • Ayran kabını istediğiniz boyutta kestikten sonra bunun üst tarafına sivri bir nesne ile istediğiniz şekli yapabilirsiniz. İsterseniz delik açmak yerine boncuk ya da pul gibi malzemelerle de süsleme yapabilirsiniz.
  • Plastik kabın alt tarafına da delik açarak çiçek ya da kalp figürü yapabilirsiniz.
  • Son olarak yorgan iğnesine ip geçirerek bu deliklere işleme yaparak süslemeyi tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra diş fırçalık yapımı tamamlanmış oluyor. Bunun arkasına delik açarak ya da çift taraflı bant yapıştırarak istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda diş fırçalık yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Ayran kabını farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız ayran kabı ile çatal kaşıklık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Diş Fırçalık Yapımı Resimli Anlatım
Diş Fırçalık Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın