Evadan Yıldızlı Yılbaşı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle evadan yıldızlı yılbaşı süsü yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapacağınız çok kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde yılbaşı ya da doğum günü gibi özel günler için evinizi süslemek isterseniz dışarıdan süs almak yerine ucuz malzemeler ile kendiniz de çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız evadan yıldız süs yapımı bu tür çalışmalar için size ilham verebilir. Eva ile yıldızlı yılbaşı süsü yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Evadan Yıldızlı Yılbaşı Süsü Yapımı

Evde evadan yılbaşı süsü yapmak için farklı yöntemler kullanılabilir. Eva süngerimsi yapısı nedeni ile kolay kesilebilen ve şekil alan bir malzemedir. Evanın üzerine yıldız, çam ağacı, geyik, noel baba gibi figürler çizip bunları makas ile keserek çok kolay yılbaşı süsü yapabilirsiniz. Bunların yerine bizim size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak da güzel bir yıldız süs yapabilirsiniz.

Evadan Yıldızlı Yılbaşı Süsü
Evadan Yıldızlı Yılbaşı Süsü

Elinizde başka çalışmalardan kalan küçük eva parçaları varsa bunları yılbaşı süsü yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Bir parça karton ve eva parçaları ile kısa sürede harika bir dekoratif süs yapmak isterseniz işe ilk olarak listedeki malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir karton parçası
  • Kalem
  • Makas
  • Farklı renklerde eva
  • Yapıştırıcı
  • Kürdan

Evde boş karton kutu varsa bunu yıldız yapmak için kullanabilirsiniz.

Eva ile Yıldızlı Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise yıldızlı yılbaşı süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Ön hazırlık olarak bir kalem ile kartonun üzerine istediğiniz boyutta yıldız çizin ve bunu makas ile kesin.
  • Evaları makas ile minik parçalar halinde kesin.
  • Sonraki aşamada kartondan yıldızın üzerine yapıştırıcı sürerek bunu eva parçaları ile kaplayın. Arada boşluk kalmaması için eva parçalarını bir kürdan yardımı ile birbirine yaklaştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile yıldız süs yapımı tamamdır. Bunun arkasına çift taraflı bant yapıştırarak ya da üst tarafından delik açıp buradan ip geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz. Uygulamanın yapımında simli eva kullanarak ışıl ışıl yılbaşı süsleri yapabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda evadan yıldızlı yılbaşı süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde çocukların kolay yılbaşı süsü yapabileceği bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız dondurma çubuğundan yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Evadan Yıldızlı Yılbaşı Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Evadan Yıldızlı Yılbaşı Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial