Eva ve Şurup Şişesi ile Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle eva ve şurup şişesi ile vazo yapımı başlığı altında boş şurup şişesi ve artık eva parçalarını değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Eva hem okul öncesi etkinliklerde hem de kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılan bir malzemedir. Eva ile çalışma yaptıktan sonra geriye kalan parçaları boncuk haline getirerek bununla şurup şişesinin üzerine süsleme yapabilirsiniz. Uygulamanın detaylarını öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Eva ve Şurup Şişesi ile Vazo Yapımı

Evde cam şişe süslemesi yapmak için akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Bunun dışında şişenin üzerine desenli bant ile de çok güzel süslemeler yapabilirsiniz. Boncuk, pul ya da parlak taşlar da cam şişe süslemesi için ideal malzemeler arasındadır. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada süsleme yapmak için eva kullanılmış. Elinizde artık eva parçaları varsa sizde bu kolay çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Şurup şişesi
  • Artık eva parçaları
  • Kağıt deleceği
  • Yapıştırıcı

Eva ve Şurup Şişesi ile Vazo Nasıl Yapılır?

Şurup şişesi ve diğer malzemeler hazır ise güzel bir vazo yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evadan boncuk şeklinde yuvarlak parçalar hazırlamak gerekiyor. Yuvarlakların hepsinin aynı boyutta olması için bu aşamada kağıt deleceği kullanabilirsiniz.
Eva ve Şurup Şişesi ile Vazo Yapımı Resimli Anlatım
Eva ve Şurup Şişesi ile Vazo Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde eva ile boncuk yatıktan sonra bunları şurup şişesinin üzerine çiçek şeklinde yapıştırabilirsiniz.

Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı olan evalardan kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır. İsterseniz evayı boncuk haline getirmeden bundan küçük kalp, yıldız gibi şekiller keserek de süsleme yapabilirsiniz. Bu yöntemi cam şişe dışında kavanoz süslemesi yapımında da kullanabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda eva ve şurup şişesi ile vazo yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Eva ile süsleme yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile boncuk nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial