Eva ve Dondurma Çubuğu ile Rüzgar Gülü Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Eva ve dondurma çubuğu ile rüzgar gülü yapımı küçük çocukların da severek yapabileceği bir el işi çalışmasıdır. Rüzgar gülü güzel görünümü nedeni ile birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Kağıt ya da karton ile yapılarak bir çubuğa takılan rüzgar gülü çocuklar için güzel bir oyuncaktır. Keçe ile yapılan rüzgar gülünü ise bayanlar süs aksesuarı olarak farklı şekilde kullanabilirler. Bugün size bahsedeceğimiz eva ve dondurma çubuğu ile rüzgar gülü yapımı ise minyatür bir süs yapmak isteyenler için idealdir.

Eva ve Dondurma Çubuğu ile Rüzgar Gülü Yapımı

Eva ile rüzgar gülü yapımı çok kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes bunu rahatlıkla yapabilir. Çocuğunuz küçük ise ona çalışmayı yaparken yardım ederek, beraber rüzgar gülü yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde elinizdeki dondurma çubuklarını da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Rüzgar gülü dondurma çubuğuna takılacağı için bunu kek, kurabiye ve pasta süslemesi için kullanabilirsiniz. Nikah şekeri ve benzeri süslemeler için de bu rüzgar gülü kullanılabilir. Eva ile rüzgar gülü yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte eva
 • 1 tane dondurma çubuğu
 • Dondurma çubuğunu boyamak için istediğiniz renkte guaj boya
 • Kalem
 • Makas
 • 1 tane küçük düğme
 • Yapıştırıcı

Minyatür Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır?

Yapacağınız minyatür rüzgar gülünün ortasına düğme yerine boncuk ya da parlak taş gibi aksesuarlar da takabilirsiniz. İsterseniz rüzgar gülünü dondurma çubuğu yerine çöp şiş çubuğuna da takabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede eva ile güzel bir rüzgar gülü yapabilirsiniz.

 • İlk olarak evadan kare şeklinde bir parça kesin.
 • Daha sonra bu parçanın köşelerinden ortaya doğru makas ile kesikler yapın. ( Bu kesikleri tam ortaya kadar yapmayın arada biraz pay bırakın. )
 • Bu şekilde kesikleri yaptıktan sonra ortaya 4 tane ters üçgen şeklinde parça çıkacak. Bu parçaların tek kenarını ortaya doğru kıvırın.
 • Bunu yaparken tüm parçaları aynı köşeden kıvırmanız gerekiyor. Aksi halde ortaya rüzgar gülü yerine farklı bir görünüm çıkabilir.
 • Son aşamada ortaya düğmeyi yerleştirin ve bunu yapıştırarak ya da dikerek tutturun.
 • Tüm bu aşamaların ardından rüzgar gülü yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu dondurma çubuğuna yapıştırarak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Yapıştırma işlemi öncesinde dondurma çubuğunu guaj boya ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay uygulama sayesinde evde istediğiniz renkte çok güzel bir rüzgar gülü yapabilirsiniz. Rüzgar gülü yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, keçeden rüzgar gülü yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Evde eva ile minyatür rüzgar gülü yapmak isterseniz aşağıdaki resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı Resimli Anlatım
Keçeden Rüzgar Gülü Yapımı Resimli Anlatım
Eva ve Dondurma Çubuğu ile Rüzgar Gülü Yapımı
Eva ve Dondurma Çubuğu ile Rüzgar Gülü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial