Eva Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle eva kitap ayracı yapımı başlığı altında evde keyif alarak uygulayacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kendiniz ya da sevdikleriniz için şık bir kitap ayracı yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde kısa sürede harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz eva ile kitap ayracı yapımının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva Kitap Ayracı Yapımı

Evde kitap ayracı yapmak için genelde kağıt, fon kartonu, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Yapacağınız ayracı uzun süre güvenli bir şekilde kullanmak isterseniz malzeme olarak keçe veya eva tercih edebilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada desenli eva kullanılmıştır. Siz de kırtasiyeden kendi zevkinize uygun renk ve desende eva alarak güzel bir ayraç yapabilirsiniz. Sevdiklerinize ek yapımı hediye yapmak isterseniz bu kolay kendin yap çalışmasını deneyebilirsiniz.

Eva Kitap Ayracı
Eva Kitap Ayracı

Gerekli Malzemeler

  • Eva
  • Makas
  • Cetvel
  • Kalem

Uygulamanın yapımı için düz, simli veya desenli eva kullanabilirsiniz. Kitap ayracının daha şık görünmesi için eva ile yıldız, kalp ve çiçek şeklinde süslemeler yapabilir ya da sticker kullanabilirsiniz.

Eva Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise kitap ayracı yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak eva üzerine kalem yardımı ile istediğiniz genişlikte bir şerit çizerek bunu makas ile kesin.
  • Daha sonra bunu ikiye katlayın ve biraz pay bırakarak makas yardımı ile iki kenarından uzunlamasına kesikler yapın.
  • Yaptığınız bu kesiklerden bir tanesinin başlangıç yerini kesin ve bu kısmı ikiye katlayıp makas ile keserek hafif sivri bir şekil verin.

Tüm bu aşamalardan sonra eva kitap ayracı yapımı tamamdır. Ayraca süsleme yapmak isterseniz aynı ya da farklı renkte bir eva ile uygun boyutta kalp, çiçek, ya da yıldız yaparak bunu kullanabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta çok güzel kitap ayraçlarını hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı kağıt, fon kartonu veya keçe ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda eva kitap ayracı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde karton ile farklı bir kitap ayracı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız mıknatıslı kitap ayracı nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva Kitap Ayracı Resimli Anlatım
Eva Kitap Ayracı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial