Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Fil Yapımı

Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Fil Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva kağıdı ve teneke kutudan fil yapımı güzel bir geri dönüşüm çalışması olarak ilginizi çekebilir. Evde hobi ya da kazanç amaçlı tasarım çalışması yapanlar eva kağıdı ile çok güzel ürünler yapmaktalar. Kağıt ve köpük karışımı farklı bir yapıya sahip olan eva ile çalışma yapmak çok kolay ve keyifli olmaktadır. Sitemizde eva kağıdı ile yapılan birçok farklı çalışma bulunmaktadır. Siz de bu malzeme ile güzel bir çalışma yapmak isterseniz, kalemlik yapmayı deneyebilirsiniz. Teneke kutudan yapacağınız fil şeklindeki kalemliği çocuğunuz çok sevecektir. Bu sevimli kalemlik çocuk odasında güzel bir dekor ürünü işlevi de görecektir. Eva kağıdı ve teneke kutu ile fil yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte eva kağıdı
 • Silikon yapıştırıcı
 • 1 tane teneke kutu
 • Süslemek için farklı renkte eva kağıtları
 • Makas

Eva Kağıdı ve Teneke Kutu ile Nasıl Fil Yapılır?

Eva kağıdından fil yapmak için gri renkte eva kağıdı kullanabileceğiniz gibi isterseniz mavi, pembe ve mor gibi istediğiniz başka bir renk de kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • İlk olarak eva kağıdından teneke kutuyu kaplamaya yetecek büyüklükte bir parçayı makas ile kesin.
 • Daha sonra bunu teneke kutunun etrafına sarın ve ek yerlerinden silikon tabancası ile yapıştırın.
 • Şimdi sıra geldi filin başını ve diğer parçaları yapmaya. Eva kağıdına filin başını, kulaklarını ve hortumunu çizin. Bunları makas ile kesin ve daha sonra birbirine yapışkanla tutturun.
 • Aynı ya da farklı renkte eva kağıdı ile file kol ve bacaklar yapın. Kolları kaplamış olduğunuz teneke kutunun üst tarafına yapıştırın. Ayakları da alt tarafa yapıştırdıktan sonra filin başını da yerine yapıştırarak sabitleyin.
 • Sonrasında eva kağıdı, oyuncak göz ya da boya ile gözlerini yapın.
 • Eva kağıdından küçük çiçek ya da başka figürler yapıp bunlarla kalemliğin üzerini süsleyerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde kısa sürede çok güzel bir kalemlik tasarlayabilirsiniz. Çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. İsterseniz aynı yöntemi uygulayarak fil yerine başka hayvan figürleri de yapmanız mümkün. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa eva kağıdı ve teneke kutudan zürafa yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde kolay kalemlik yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz.

Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Fil Yapımı
Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Fil Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial