Nasıl Yapılır?

Eva Kağıdı ve Cd ile Hayvan Figürü Yapımı

Eva Kağıdı ve Cd ile Hayvan Figürü-Yapımı

Eva kağıdı ve cd ile hayvan figürü yapımı okul öncesi için sıkça uygulanan etkinliklerden birisidir. Küçük çocukların kendi başlarına yapabilecekleri, hayal güçlerinin ve el becerilerinin gelişmesine katkıda bulunan bu tür el işi çalışmalarından örnekleri fırsat buldukça sizlerle paylaşıyoruz. Okul öncesi çocuklar hayvan figürleri yapmayı çok sevdikleri için onların hoşuna gidecek bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Eva kağıdı ve eski bir cd kullanılarak yapılan hayvan figürleri sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Bu konudaki farklı örnekleri daha önceden sizlerle paylaştık. Bugün de sizlere ilham verecek örnekler paylaşıyoruz. Evinizde eski cd varsa hemen siz de çocuğunuzla birlikte bunu değerlendirmek için hayal gücünüzü harekete geçirebilirsiniz.

Eva Kağıdı ve Cd ile Nasıl Hayvan Figürü Yapılır?

Eva kağıdı ile hayvan figürü yapmak için istediğiniz renkte bir eva kağıdı temin etmeniz gerekiyor. Bu eva kağıdı ile hayvanın baş, el ve ayakları yapılıyor. Hayvanın gövdesi için de 1 tane cd gerekli. Bunun dışında yapıştırıcı ve makas da olmalıdır. Bunların dışında yapacağınız hayvan figürünü süslemek için farklı renkte eva kağıdı, simli boya ya da başka süs aksesuarları da kullanabilirsiniz.

Eva kağıdı ve cd ile hayvan figürü yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken eva kağıdına baş olarak yuvarlak bir şekil çizmek. Bundan sonrasında kol, bacak ve kulak gibi parçalar yapılmalı. En son gözler ve ağız çizildikten sonra istenen şekilde süsleme yapılabilir. Bu sevimli hayvan figürü çocuk odası için dekor ürünü olarak kullanılabilir. Çocuğunuzun sevdiği hayvanın figürünü onunla birlikte yapmak sizin için de çok keyifli olabilir.

Kahverengi eva kağıdı kullanarak güzel bir ayı yapabilirsiniz. Aşağıda sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada koyu kahverengi eva kağıdı kullanılarak ayı yapılmış. Siz bunu farklı renkte de yapabilirsiniz.

Eva Kağıdından Ayı Yapımı

Eva Kağıdından Ayı Yapımı

Aşağıdaki turuncu kelebek de eva kağıdı ile yapılmış. Daha şık bir kelebek yapmak için kanatlarda farklı süslemeler kullanılabilir.

Eva Kağıdından Kelebek Yapımı

Eva Kağıdından Kelebek Yapımı

Eva kağıdı ve cd kullanarak aşağıdaki gibi güzel bir maymun yapabilirsiniz.

Eva Kağıdından Maymun Yapımı

Eva Kağıdından Maymun Yapımı

Çocukların en sevdiği hayvanlardan birisi de tavşandır. Pembe ya da beyaz eva kağıdı ile yapacağınız tavşan ile oynamak çocuğunuzu çok eğlendirebilir.

Eva Kağıdından Tavşan Yapımı

Eva Kağıdından Tavşan Yapımı

Eva kağıdı ve eski bir cd kullanarak istediğiniz hayvan figürünü yapmanız mümkün. Bu sevimli hayvanları duvara asarak da kullanabilirsiniz.

Eva Kağıdı ve Cd ile Hayvan Figürü-Yapımı

Eva Kağıdı ve Cd ile Hayvan Figürü Yapımı

Yapacağınız hayvan figürlerine oyuncak göz takarak onları daha sevimli bir hale getirmeniz mümkün. İsterseniz bu uygulamayı yaparken simli eva kağıdı da kullanabilirsiniz. Aynı uygulamayı fon kartonu ya da keçe ile de yapabilirsiniz. Bu yazımızda paylaştığımız örnekler okul öncesi çocuklar için etkinlik olarak size ilham verebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

Dekorasyon, El İşleri, Geri Dönüşüm ve Hobi gibi konularda paylaşımlar yapan haber portalı

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top