Eva Kağıdı ile Baykuşlu Kalem Süsü Yapımı

Eva Kağıdı ile Baykuşlu Kalem Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva kağıdı ile baykuşlu kalem süsü yapımı evde kolayca uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Kocaman gözleri olan baykuşlar bir çok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Baykuş şeklindeki dekor ürünlerinin yanı sıra baykuş şeklinde yapılan çocuk oyuncakları da bulunmaktadır. Sitemizde bu tür çalışmalardan örnekleri bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmada da eva kağıdı ile baykuş şeklinde bir kalem süsü yapılıyor. Çocuğunuzun kurşun kalemine takmak için kalem süsüne ihtiyacınız varsa evde bu çalışmayı rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Eva kağıdı ile baykuşlu kalem süsü yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte eva kağıdı
  • Oyuncak göz
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Eva Kağıdı ile Nasıl Baykuşlu Kalem Süsü Yapılır?

Eva kağıdı ile kalem süsü yapmak oldukça kolaydır. Bu çalışmada baykuş figürü kullanıldığı için işiniz daha da kolay. Kısa sürede baykuş şeklinde sevimli bir kalem süsü yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

  • İlk olarak eva kağıdına yuvarlak çizmekle işe başlayın. Bu yuvarlağın boyutu plastik şişe kapağından biraz daha büyük olabilir. Aynı şekilde bir tane daha yuvarlak yapın. Çizdiğiniz yuvarlak şekilleri makas ile keserek çıkarın.
  • Diğer eva kağıdına iki tane küçük yuvarlak çizin. Bu yuvarlakların boyutu, oyuncak gözden büyük olmalı. Daha sonra küçük bir de kalp şekli yapın. Bu kalp baykuşun gagası olacak.
  • Şimdi sıra geldi bu parçaları birleştirmeye.
  • Büyük yuvarlak parçalardan bir tanesini alın ve bunun üst tarafına önce eva kağıdı ile yaptığınız küçük yuvarlakları yapıştırın. Daha sonra bunların üzerine de oyuncak gözleri yapıştırın.
  • Gagayı da yerine yapıştırarak tutturduktan sonra diğer büyük yuvarlak parçayı bunun arka tarafına yapıştırın. Bunu yaparken 2 parçayı sadece kenarlarından yapıştırın. Ortada boşluk kalmasına dikkat edin. ( Bu boşluktan kalem geçirilecek. )
  • Tüm bu aşamalardan sonra baykuşlu kalem süsü yapımı tamamdır. Hemen kaleme takarak kullanılabilir.

İsterseniz uygulamayı yaparken bir tane yuvarlak yapıp bunun alt ve üst tarafına makas ile küçük kesikler yapın. Daha sonra göz ve gagayı yerine yapıştırın. Yaptığınız bu kesiklerden kalemi geçirerek, kalem süsünü rahatça kullanabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak baykuş dışında başka figürler de yapabilirsiniz. Bu uygulamayı eva kağıdının yanı sıra fon kartonu ya da keçe gibi malzemeler kullanarak da yapmanız mümkün. Evde baykuşlu kalem süsü yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız görselden ilham alabilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, eva kağıdı ile kalem süsü yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Eva Kağıdı ile Baykuşlu Kalem Süsü Yapımı
Eva Kağıdı ile Baykuşlu Kalem Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial