Eva ile Yıldız Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle eva ile yıldız anahtarlık yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapacağınız bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Süngerimsi yapısı ve şık görünümü nedeni ile eva hobi çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Eva ile resim çerçevesi, anahtarlık, kalem süsü ve çeşitli dekoratif ürünler yapılabilir. Biz bugün sizlerle eva kullanarak yıldız şeklinde anahtarlık yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz malzeme listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Yıldız Anahtarlık Yapımı

Evde evadan anahtarlık yapımı oldukça kolaydır. Düz, desenli ya da simli istediğiniz renkte eva kullanabilirsiniz. Evanın üzerine çiçek, kalp, yıldız ya da başka figürler çizerek bunlara anahtarlık halkası geçirebilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları yıldız anahtarlık yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Yıldız anahtarlık yapımında eva yerine fon kartonu da kullanabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak kalp, çiçek ya da kuş şeklinde anahtarlıklar yapabilirsiniz.

Yıldız Anahtarlık Yapımı
Yıldız Anahtarlık Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Anahtarlık halkası
  • Delik açmak için sivri bir nesne

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada yapışkanlı eva kullanıldığı için ayrıca yapıştırıcı kullanılmamış. Düz eva kullanacaksanız yapıştırıcı da gerekli olacaktır.

Eva ile Yıldız Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise yıldız anahtarlık yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Yapışkanlı eva kullanacaksanız bunun arkasını çevirin ve kağıdın olduğu yere kalem ile istediğiniz boyutta yıldız çizin.
  • Bu şekilde iki tane yıldız çizdikten sonra makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Yapışkanlı evaların arkasındaki kağıtları çıkarın ve bunları üst üste koyarak birbirine yapıştırın.
  • Daha sonra yıldızın üst tarafına sivri bir nesne yardımı ile delik açın ve buraya anahtarlık halkası geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra evadan anahtarlık yapımı tamamlanmış oluyor. Üzerine küçük eva parçaları ya da başka malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz tek renk eva kullanarak anahtarlığın her iki tarafını da aynı renkte yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda evadan yıldız anahtarlık yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Eva ile güzel bir kalem süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız yıldızlı kalem süsü nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Yıldız Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Yıldız Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial