Eva ile Kolay Gül Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ile kolay gül yapımı başlığı altında sizlerle evde yapay çiçek tasarlayabileceğiniz çok kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Evde dekoratif ürün yapımında keçe eva ve kağıt ile yapılan çiçekler sıkça kullanılmaktadır. Eğer çiçek yapmayı bilmiyorsanız bu yazımızda anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak evde rengarenk güller yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz eva ile gül yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımı aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Kolay Gül Yapımı

Evde eva ile gül yapmak için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Biz bugün sizlere gül yapmak için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemi anlatıyoruz. Bu yöntem sayesinde düz ya da simli eva kullanarak dekoratif ürünleri süslemek ya da yapay çiçek tasarlamak için harika güller yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında çok fazla eva kullanılmadığı için elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları da kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken evadan bir şerit kesmek ve bunu 3 parçaya ayırarak ördükten sonra düzgünce sararak gül haline getirmek.

Eva ile Gül
Eva ile Gül

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte düz ya da simli eva
 • Cetvel
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı

İsterseniz gülün ortası için küçük bir boncuk ya da parlak taş kullanabilirsiniz.

Eva ile Gül Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise gül yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak cetvel yardımı ile evadan 2 parmak genişliğinde uzun bir şerit kesin.
 • Hazırladığınız şeridin üzerine kalem ile eşit aralıklarla 2 tane çizgi çizin ve bu çizgilerin üzerinden makas ile geçerek 3 şeride ayırın. Bunu yaparken başlangıçtan küçük bir parçayı kesmeden bırakın.
 • 3 parça halindeki şeritleri saç örer gibi örün.
 • Evanın tamamını bu şekilde ördükten sonra başlangıçtaki düz yeri içe doğru kıvırın ve yapıştırıcı ile yapıştırın.
 • Sonraki aşamada kıvırdığınız yerden başlayarak örgüyü güzelce sarın.
 • Örgü şeklindeki evanın tamamını sardıktan sonra bunun açılmaması için bitiş yerine yapıştırıcı sürün.

Tüm bu aşamalardan sonra ev aile gül yapımı tamamlanmış oluyor. Bu güzel çiçeği istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda gül yapabilirsiniz. Bu güzel gülleri toka ve taç süslemesi için de kullanabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda eva ile gül yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile çiçek tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosu ile çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Gül Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Gül Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial