Eva ile Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ile kitap ayracı yapımı 3 aşamadan oluşan kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Kitap okumayı seviyorsanız ya da sevdiklerinize tasarımı size ait bir hediye vermek istiyorsanız eva ile kitap ayracı yapmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda hayal gücünüzü ve el becerinizi devreye sokarak harika tasarımlara imza atabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, eva ile kitap ayracı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Kitap Ayracı Yapımı

Evde kitap ayracı yapımı için en sık kullanılan malzemeler karton, keçe ve evadır. Kolay kitap ayracı yapmak için bu malzemelerden birisini seçebilirsiniz. Sonrasında bunu istediğiniz uzunlukta dikdörtgen bir parça olarak keserek çok kolay bir şekilde kitap ayracı yapabilirsiniz. Bundan sonrasında ise ayracın üzerini kendi zevkinize göre süsleyebilirsiniz. İsterseniz bir kalıp yardımı ile çiçek çıkarıp bunun ortasına kitap sayfalarını geçirmek için bir kesik yaparak da kitap ayracı tasarlayabilirsiniz. Küçük ve zarif kitap ayraçları kullanmaktan hoşlanıyorsanız eva ya da keçeden iki tane kalp yapıp bunların üst tarafı dışındaki yerlerini yapıştırarak da ayraç yapmanız mümkün. Daha önceden bu tarz çalışmalardan örnekleri sizlerle paylaşmıştık. Bugün de eva ile yapacağınız sevimli bir kitap ayracı modeli paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Kitap ayracı için istediğiniz renkte eva
  • Kalp yapmak için farklı renkte eva
  • Süsleme yapmak için küçük eva parçaları
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Kitap ayracı yapmak için eva ile küçük bir kalp yapmanız gerekmektedir. İsterseniz bunun için küçük bir kalp kalıbı kullanabilirsiniz.

Eva ile Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Eva ile güzel bir kitap ayracı yapmak isterseniz aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak evalardan birisinden istediğiniz uzunlukta dikdörtgen bir parçayı makas yardımı ile kesin.
  • Sonrasında farklı renkte bir eva ile kitap ayracına uygun boyutta bir kalp yapın. Bu aşamada isterseniz kalp kalıbı kullanabilirsiniz.
  • Yaptığınız kalbi kitap ayracının üst tarafına yapıştırarak tutturun.
  • Son olarak evaları makas ile minik parçalar şeklinde kesin ve bunları ayracın üzerine yapıştırarak süslemeyi yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra kalpli kitap ayracı kullanıma hazırdır. İsterseniz bunun alt tarafına küçük bir delik açarak buradan ip geçirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde elinizdeki küçük eva parçalarını da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. İsterseniz süsleme yapımında eva yerine başka malzemeler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, eva ile kitap ayracı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Eva ve hobi çubuğu ile kitap ayracı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız lale desenli kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kitap Ayracı Resimli Anlatım
Kitap Ayracı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial