Eva ile Kalpli Kitap Ayracı Yapımı

Eva ile Kalpli Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ile kalpli kitap ayracı yapımı kolay bir çalışma olduğu için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Günümüzde eva birçok farklı çalışmada kullanılmaktadır. Okul öncesi çocukların etkinliklerinden dekoratif ürün yapımına, cam ya da teneke yüzeylerin kaplamasından biblo yapımına kadar daha birçok tasarım çalışmasında eva sıkça kullanılan bir malzemedir. Düz, simli ya da desenli birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada biz simli eva kullandık. Evde kendiniz ya da sevdikleriniz için kalpli bir kitap ayracı yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeler ve yapım aşamasının detayları aşağıdadır.

Eva ile Kalpli Kitap Ayracı Yapımı

Kitap okumayı sevenler keçe, karton, kağıt, eva ya da buna benzer malzemelerden yapılmış kitap ayraçları kullanırlar. Kitap ayracını dışarıdan satın almak yerine evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kendin yap kategorimizde kitap ayracı yapmak için uygulayabileceğiniz çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz kalpli kitap ayracı yapımı da bu kolay kendin yap çalışmalarından birisidir.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz ya da simli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Eva ile Nasıl Kalpli Kitap Ayracı Yapılır?

Eva ile kalpli kitap ayracı yapmak için isterseniz kalp kalıbı da kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak bir kartona istediğiniz boyutta kalp çizin ve bunu makas ile keserek kalıbı hazırlayın. Bundan sonrasında aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak kalıp yardımı ile evanın üzerine istediğiniz büyüklükte bir kalp çizin.
  • Bu şekilde 2 tane kalp çizdikten sonra bunları makas ile kesin.
  • Son aşamada evaları ters tarafları birbirine bakacak şekilde üst üste getirin. Bunların alt ve yan taraflarını yapıştırın, üst tarafı ise açık kalsın.
  • Yapışkan kuruduktan sonra kalpli kitap ayracını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eva ile kalpli kitap ayracı yapımı bu şekilde olup bunu üst taraftan açık bıraktığınız yeri kitap sayfalarına geçirerek kullanabilirsiniz. Biz kalpli kitap ayracı yaparken iki farklı renkte eva kullandık. Bu şekilde kalbin her iki yüzü de değişik renkte oldu. İsterseniz siz de bu şekilde bir tasarım yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı deri ya da fon kartonu ile de yapabilirsiniz. Evde kolay bir şekilde eva ile kitap ayracı yapmak isterseniz aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz. Deri ile aynı şekilde kitap ayracı yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, kolay kalpli kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Kalpli Kitap Ayracı Yapımı-1
Eva ile Kalpli Kitap Ayracı Yapımı-1
Eva ile Kalpli Kitap Ayracı Yapımı-2
Eva ile Kalpli Kitap Ayracı Yapımı-2
Eva ile Kalpli Kitap Ayracı Yapımı-3
Eva ile Kalpli Kitap Ayracı Yapımı-3

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial