Eva ile Geometrik Şekilli Kukla Yapımı

Eva ile Geometrik Şekilli Kukla Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ile geometrik şekilli kukla yapımı okul öncesi çocukların keyif alarak yapacağı bir el işi çalışmasıdır. Evde beraber yapacağınız kare, üçgen, daire şeklindeki kuklalar sayesinde çocuğunuzun geometrik şekilleri daha kolay öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Kuklaların yapımında farklı renkler kullanarak aynı zamanda renkleri de öğretebilirsiniz. Eva ile geometrik şekilli kukla yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Geometrik Şekilli Kukla Yapımı

Çocuğunuzla birlikte eva ile kukla yapmak isterseniz tek yapmanız gereken evaların üzerine geometrik şekiller çizerek bunları makas ile kesmek. Kestiğiniz evalara ağız ve göz yaptıktan sonra bunları dondurma çubuklarına yapıştırarak sevimli kuklalar yapabilirsiniz. Şık bir görünüm elde etmek için dondurma çubuklarını desenli bant ile kaplayabilir ya da guaj boya ile istediğiniz renkte boyayabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları kukla yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Eva ile Geometrik Şekilli Kukla Yapımı-1
Eva ile Geometrik Şekilli Kukla Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç farklı renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Oynar göz
  • Saç yapmak için biraz ip
  • Yapacağınız kukla sayısı kadar dondurma çubuğu
  • Çubukları süslemek için desenli bant

Eva ile Geometrik Şekilli Kukla Nasıl Yapılır?

Eva ile kare kukla yapmak isterseniz bunun için evanın üzerine kalem ile çok büyük olmayan bir kare şekli çizin ve bunu makas ile kesin. Kare şeklindeki evaya oynar gözleri yapıştırın ve kalem ile ağız çizin. Dondurma çubuğunu desenli bant ile kaplayın. Son olarak eva ile yaptığınız kareyi dondurma çubuğuna yapıştırarak kukla yapımını tamamlayabilirsiniz.

Eva ile Kare Kukla Yapımı
Eva ile Kare Kukla Yapımı

Eva ile daire kukla yapmak için ilk olarak evanın üzerine bir daire çizin. Bunu makas ile kestikten sonra üzerine oynar gözleri yapıştırın ve kalem ile ağzı çizin. Eva ile yaptığınız daireyi desenli bant ile kapladığınız dondurma çubuğuna yapıştıraral kukla yapımını tamamlayabilirsiniz.

Eva ile Daire Kukla Yapımı
Eva ile Daire Kukla Yapımı

Eva ile üçgen kukla yapmak için de istediğiniz renk eva ile üçgen yapıp bunu dondurma çubuğuna yapıştırabilirsiniz. Elinizde artık ipler varsa bunlarla kuklaya saç yapabilirsiniz.

Eva ile Üçgen Kukla Yapımı
Eva ile Üçgen Kukla Yapımı

Bu yazımızda sizlerle evadan çubuklu kukla yapımı hakkında ilham alabileceğiniz örnek çalışmalar paylaştık. Siz de evde geometrik şekilli kuklalar yapmak isterseniz bu örnek çalışmalardan faydalanabilirsiniz. İsterseniz kuklaları yapmak için eva yerine keçe ya da fon kartonu da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde farklı malzemeler kullanarak sevimli kuklalar yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe kapağı ile kukla yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial