Eva ile Ev Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay magnet yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Eva şık görünümü nedeni ile buzdolabı süsü yapımında sıkça kullanılmaktadır. Biz de size bu konuda ilham verebilmek için eva ile ev şeklinde buzdolabı süsü tasarlayabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Önerimiz ilginizi çektiyse eva ile ev magnet yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eva ile Ev Magnet Yapımı

Evde magnet yapımı için meyve ve sebze gibi figürlerin yanı sıra kalp, yıldız ve çiçek gibi farklı şekiller de tercih edebilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada magnet yapmak için ev şekli tercih edilmiş. İlk kez evde buzdolabı süsü yapacaksanız size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Elinizde balka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Buzdolabı süsü yapmak için düz, simli veya desenli eva tercih edebilirsiniz.

Ev Magnet
Ev Magnet

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç farklı renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Küçük bir mıknatıs

Elinizde mıknatıs yoksa arkası mıknatıslı reklam magnetlerini makas ile küçük parçalara keserek kullanabilirsiniz.

Ev Magnet Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise ev magnet yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak eva ile evin çatı ve duvarını yapın. Bunun için farklı renkte evalara bir tane dikdörtgen ve buna uygun boyutta üçgen çizin.
  • Çizdiğiniz bu parçaların boyutunu yapmak istediğiniz magnete göre ayarlayabilirsiniz. Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin.
  • Başka bir eva ile de evin kapı ve pencerelerini hazırlayın.
  • Gerekli parçaları hazırladıktan sonra bunları yerlerine yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile ev magnet yapımı tamamlanmış oluyor. Arkasına küçük bir mıknatıs yapıştırarak hemen kullanamaya başlayabilirsiniz. Tasarımı size ait olan bu buzdolabı süsünü kendiniz kullanabilir veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Daha şık bir tasarım olması için isterseniz evin üzerine renkli kalemler ile süsleme yapabilir veya sevimli stickerlar yapıştırabilirsiniz. Aynı uygulamayı keçe kullanarak da yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva magnet yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Eva ile yapılan farklı bir buzdolabı süsü modeli incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile kalpli magnet nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Ev Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Ev Magnet Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial