Eva ile Elbise Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay magnet yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Eva tasarım ile uğraşıyorsanız elinizdeki artık eva parçalarını uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Tasarımı size ait olan magneti kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Mutfak dekorasyonu için güzel bir buzdolabı süsüne ihtiyacınız varsa size anlatacağımız yöntemi deneyebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse eva ile elbise magnet yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Elbise Magnet Yapımı

Eva güzel görünümü, kolay kesilip şekil verilebilmesi nedeni ile evde magnet yapımı için uygun bir malzemedir. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada eva kullanılarak elbise şeklinde magnet yapılmış. Uygulamanın yapımında düz, simli veya desenli her türkü eva kullanılabilir. İsterseniz aynı uygulamayı kağıt, fon kartonu ya da keçe kullanarak da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Yapacağınız tasarımın daha şık görünmesi için üzerine eva parçaları ya da başka malzemelerle süsleme yapabilirsiniz. Elinizde magnetin arkasına yapıştırmak için küçük mıknatıs yoksa reklam magnetinden keseceğiniz küçük bir parçayı kullanabilirsiniz. İsterseniz arkasına çift taraflı bant yapıştırarak da magneti buzdolabına tutturabilirsiniz.

Elbise Magnet
Elbise Magnet

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç farklı renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Küçük bir mıknatıs

Eva ile Elbise Magnet Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise elbise magnet yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Evanın üzerine elbisenin alt ve üst kısmını çizin ve bunları makas ile keserek çıkarın. İsterseniz bu şekilde yapmak yerine elbiseyi tek parça olarak da hazırlayabilirsiniz.
  • Daha sonra kemeri yapmak için farklı renkte başka bir evadan ince bir şerit kesin.
Eva ile Elbise Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Elbise Magnet Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde tüm parçaları hazırladıktan sonra sıra bunları birleştirmeye geldi.
  • İlk önce alt ve üst parçayı birbirine yapıştırın.
  • Son olarak kemeri de bel kısmına yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra elbise magnet yapımı tamamlanmış oluyor. Daha şık görünmesi için isterseniz üzerine küçük eva parçaları ile süsleme yapabilirsiniz. Arkasına mıknatısı yapıştırdıktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde sevimli bir magnet yaparak mutfağınızın dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz yukarıda paylaştığımız eva ile elbise magnet yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Örgü örmeyi seviyorsanız aynı magneti şiş ile örerek de yapabilirsiniz. Uygulamanın detaylarını öğrenmek için daha önce paylaştığımız örgü elbise magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial