Eva ile Çubuklu Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ile çubuklu süs yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için dikkatinizi çekebilir. Evde yapılan parti ve kutlamalarda ortamı güzelleştirmek için farklı süsler kullanılmaktadır. Son dönemlerde çubuklu süsler çok popüler olduğu için biz de sizler için böyle pratik bir çalışma yaptık. Eva, keçe ya da fon kartonu ile yapacağınız sevimli figürleri çubuklara takarak bunlarla harika süslemeler yapmanız mümkün. Eva ile çubuklu süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapımı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Çubuklu Süs Yapımı

Ahşap çubukların üzerine takılan küçük süsler sadece parti ve kutlamalar için değil normal günlerde de kullanılabilir. Bu süsleri bir köpük ya da süngere takarak çok şık dekor ürünleri yapabilirsiniz. Böyle sevimli süsler çocuk odası dekoru için de oldukça idealdir. Evde keçe ya da eva tasarım ile uğraşıyorsanız elinizde başka çalışmalardan artan malzemeler bulunabilir. Bunları çubuklu süs yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz ya da simli eva
  • Çöp şiş ya da dondurma çubuğu
  • Çiçek, kalp, kuş, yıldız gibi istediğiniz şekilde küçük kalıplar
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Eva ile Çubuklu Süs Nasıl Yapılır?

Elinizde bu uygulamayı yapmak için kalıp yoksa bir kartonun üzerine istediğiniz figürleri çizdikten sonra bunları makas ile keserek kolayca kalıp yapabilirsiniz. Güzel bir dekoratif süs yapmak için bu figürlerin fazla büyük olmaması gerekmektedir. Kalıplar hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Kalıbı evanın üzerine yerleştirin ve kalem ile dikkatli bir şekilde etrafından geçerek çizin.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda figür çizdikten sonra bunları makas ile kesin.
  • Son olarak bunları ahşap çubuklara yapıştırarak tutturun.
  • Sürdüğünüz yapışkan kuruduktan sonra bu güzel süsleri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde kolay bir şekilde kendi zevkinize uygun dekoratif süsler yapabilirsiniz. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde düz, desenli ya da simli birçok eva çeşidini rahatlıkla bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bunlardan istediğinizi seçmek ve anlattığımız şekilde çalışmayı uygulamak. Bu çalışmayı denemek isteyenlere ilham vermesi için aşağıda yaptığımız evadan dekoratif süs örneklerini paylaşıyoruz. Eva ile yapılan kolay kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, eva kağıdı ile kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Çubuklu Süs Yapımı-1
Eva ile Çubuklu Süs Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial