Gösteriliyor: 1 - 8 of 8 Sonuçlar
Kağıttan Kitap Ayracı Yapımı Videolu Anlatım

Kağıttan Kitap Ayracı Yapımı Videolu Anlatım

Kağıttan kitap ayracı yapımı videolu anlatım çok pratik bir uygulama olarak dikkatimizi çektiği için sizlerle paylaşmak istedik. Daha önceden sizlerle gazete kağıdından yapılan kitap ayraçları ile ilgili farklı projeler paylaşmıştık. Bugün sizlerle paylaşacağımız videolu anlatımda eski bir kitabın yaprağı kullanılarak çok güzel bir kitap ayracı yapılmış. Kitap yaprağının siyah yazıları üzerine siyah keçeli kalem ile yapılan desenler sayesinde herkesin kullanmaktan zevk alacağı güzel bir tasarım ortaya çıkmış. Siz de kendinize ya da sevdiklerinize böyle güzel bir kitap ayracı yapmak isterseniz projenin detaylarını ve videolu anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Eski bir kitap yaprağı ya da gazete kağıdı
  • Siyah keçeli kalem
  • Şablon
  • Kağıt deleceği
  • İp ya da ince bir kurdele

Kağıttan Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Kağıttan kitap ayracı yapmak çok kolay bir uygulama olduğu için bunu çocuklar da yapabilirler. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uyguladığınızda çok güzel bir kitap ayracına sahip olabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıdı dörde katlayın.
  • Bu şekilde kalın bir şerit yaptıktan sonra sıra geldi bunun üzerine desen oluşturmaya.
  • Şablonu kağıdın üzerine koyun ve siyah keçeli kalem ile deseni oluşturun.
  • Daha sonra kağıt deleceği ile üst tarafa bir delik açın.
  • Açtığınız delikten ip ya da ince bir kurdele geçirerek kitap ayracı yapımını tamamlayın.

Bu uygulamayı yaparken isterseniz renkli el işi kağıdı ya da fon kartonu da kullanabilirsiniz. Elinizde hazır şablon yoksa bir kartona istediğiniz figürü çizerek bunu makasla kesip güzel bir şablon oluşturabilirsiniz. Düz beyaz bir kağıt ile de uygulamayı yapmanız mümkün. Ayracı yaptıktan sonra yan tarafını zımba ya da yapışkan ile tutturarak katlarının açılmasını önleyebilirsiniz. Bu tarz bir uygulamayı sevdiğiniz kişilere özel tasarım olarak da yapabilirsiniz. Ayracın üzerinde isimlerinin yazılı olması onlar için güzel bir jest olabilir.

Siz de evde kolay bir şekilde kitap ayracı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız kitap ayracı yapımı videolu anlatım bu konuda size ilham verebilir. Bu güzel videolu anlatımı bizlerle paylaşan Pratik Tv’ye teşekkür ediyoruz. Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra tek yapmanız gereken videoda anlatılan adımları uygulamak.

https://www.youtube.com/watch?v=yTSb6cim8kc

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial