Eski Tişörtten Paspas Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/eski-tisortten-paspas-yapimi/
Pinterest

Eski tişörtlerden paspas yapımı keyif alarak yapabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Hepimizin giysi dolabında kullanımayan tişörtler vardır. Bugün sizlere anlatacağımız kolay ve eğlenceli bir çalışma yaparak bu tişörtleri çok şık bir paspasa çevirebilirsiniz. Kendi yapmış olduğunuz paspası kullanmak size ayrı bir keyif verirken, eski tişörtler de bu şekilde değerlendirilmiş olacaktır. Tasarımı tamaman size ait güzel bir paspas yapmak isterseniz, aşağıda çalışmanın tüm detaylarını bulabilirsiniz.

Eski Tişörtlerden Paspas Yapmak için Gerekli Malzemeler

  • Birkaç tane eski tişört
  • Makas

Büyük bir paspas yapmak istiyorsanız elinizde çok sayıda tişört olması gerekir. Kullanılan değişik renkli tişörtler sayesinde daha güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Çalışmada kullanılacak olan tişörtlerin üzerinde boncuk, pul gibi aksesuarlar bulunmamasına dikkat edin. Aksi halde paspası yaptıktan sonra üzerine basılınca bu aksesuarlar ayağa batıp rahatsızlık verecektir. Bu hatırlatmaları yaptıktan sonra paspasın yapımına geçebiliriz.

Eski Tişörtlerden Nasıl Paspas Yapılır?

  • İlk olarak tişörtlerin boyun ve kol kısımlarını makasla keserek çıkarın.
  • Daha sonra bu tişörtlerden bir parmaktan biraz daha kalın olacak şeritler kesin. Bu şeritleri birbirine ekleyerek ip yapın.
  • İpler hazır şimdi bunlardan 3 tanesini alın ve saç örgüsü yapar gibi örün. İplerin üçü de bitinceye kadar örmeye devam edin.
  • Tişört kumaşından iplerin tamamı bitinceye kadar üçerli gruplar halinde bu işlemi uygulayın.
  • Daha sonra yapacağınız paspasın büyüklüğüne göre örgüleri, ortadan başlayarak dikerek paspası oluşturun. Eski tişörtlerden nasıl paspas yapılır? sorusunun cevabını öğrendiğinize göre hemen kolları sıvayarak bu güzel hobi çalışmasını yapmaya başlayabilirsiniz.

Uygulama bittikten sonra yumuşacık ve orjinal bir tasarıma sahip olan paspası, evinizin istediğiniz yerinde kullanabilirsiniz. Dikiş makineniz yoksa elde de dikebilirsiniz. Elinizde çok sayıda tişört bulunuyorsa aynı yöntemle kilim ya da yolluk da yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız bu çok kolay uygulama sayesinde artık evinizdeki boşlukları birbirinden güzel paspaslar yaparak doldurabilirsiniz. Örgü örmeyi bilmeyen bayanlar da eski tişörtlerden paspas yaparak, kendi tasarımları olan bir dekoratif ürünü kullanmanın tadını çıkarabilirler.

Hiçbir masraf yapmadan, sadece eski tişörtlerinizi kullanarak paspas yapma fikri hoşunuza gittiyse ilk fırsatta bunu denemenizi tavsiye ediyoruz. Aynı yöntemi uygulayarak eviniz için paspas dışında başka dekoratif örtüler de yapabilirsiniz. Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için eski tişörtlerden paspas yapımı resimli anlatım aşağıda gerilmiştir. Çalışmanın tüm detaylarını inceleyerek, siz de hiç zorlanmadan çok şık ve kullanışlı bir paspasa sahip olabilirsiniz.

Eski Tişörtten Paspas Yapımı
Eski Tişörtten Paspas Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir