Eski Kazaktan Saç Bandı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eski kazaktan saç bandı yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği keyifli bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Saç bandı günümüzde en sık kullanılan aksesuarlardan birisidir. Örgü saç bantları daha şık ve dayanıklı olduğu için bayanların çoğu bu tarz saç bandı kullamayı tercih ederler. Biz de bu durumu göz önünde bulundurarak bugün evde kolay saç bandı yapımı ile ilgili örnek bir projeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bir çoğumuz rengini ya da desenini çok beğendiğimiz kazağımız eskidiğinde onu atmaya kıyamadığımız için bir kenarda bekletiriz. Eğer sizin de kıyıda köşede böyle bir kazağınız varsa onu saç bandı yaparak tekrar kullanabilirsiniz. Saç bandı yapmanın zor olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki sizlerle paylaştığımız örneğe göz atarak buna kendiniz karar verebilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenler gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • Eski bir kazak
  • Makas
  • İğne
  • İplik

Elinizde boncuk, pul ya da başka süs aksesuarları varsa bunları da kazaktan yaptığınız saç bandını daha şık bir hale getirmek için kullanabilirsiniz. Aşağıda tüm detayları ile eski kazaktan saç bandı nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

  • İlk olarak kazaktan 3 ya da 4 parmak genişliğinde bir parça kesin. Kazağın lastikli kısmı daha esnek olduğu için parçayı bu bölümden kesebilirsiniz.
  • Kestiğiniz parçayı başınıza göre ayarladıktan sonra fazlalıklarını keserek çıkarın.
  • Kazak parçasının iki ucunu dikerek birleştirdiğinizde saç bandı ortaya çıkmış olacaktır.
  • Son olarak kazaktan saç bandını biraz daha şık bir hale getirmek için yukarısına gelen kısma büzgü yapabilirsiniz.
  • Büzgü yapmak için kazaktan küçük bir parça kesin. Bunu makas yardımı ile şerit haline getirdikten sonra büzgü yapmak istediğiniz yere geçirin ve güzelce dolayın.
  • Bunu alttan görünmeyecek şekilde iğne ve iplik ile diktikten sonra örgü yün bandını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Eski Kazaktan Saç Bandı Nasıl Yapılır
Eski Kazaktan Saç Bandı Nasıl Yapılır

Kolay saç bandı yapımı bu şekilde olup yukarıda bu yöntem ile yapılmış bir saç bandı görüyorsunuz. Kazaktan saç bandı orjinal hali ile de oldukça güzel fakat siz isterseniz bunun üzerine boncuk ya da pul dikerek şıklığını arttırabilirsiniz. Dileseniz kazaktan parçalar keserek bunlara çiçek şekli verip, saç bandına dikebilirsiniz. Hayal gücünüzü ve elinizdeki imkanları kullanarak çok güzel bir saç bandına sahip olmanız mümkün. Kazaktan daha kalın bir parça keserek saç bandını kendi zevkinize göre istediğiniz genişlikte yapabilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde, örgü örmeyi bilmeseniz bile çok güzel örgü saç bandı yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial