Eski Kazaktan Ev Botu Yapımı

Eski Kazaktan Ev Botu
Sosyal medyada paylaş

Eski kazaktan ev botu yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Kışın soğukta ayaklarımızı ısıtmak amacıyla patik ve ev botu giyeriz. Marifetli bayanlar ev botunu dışarıdan para vererek almak yerine, istedikleri ip ve modelleri kullanarak birbirinden güzel tasarımlar yapıyorlar. Örgü ev botları şık görünümlerinin yanı sıra ayakları ve bacakları sıcak tutmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız ev botu yapımını örgü örmeyi bilmeyen bayanlar da kolaylıkla uygulayabilirler. Örgü örmeden eski kazağınızdan keseceğiniz parçaları birleştirerek çok şık patik ayakkabılar yapabilirsiniz. Sevdiğiniz kazaklarınız eskidiğinde bunları atmak yerine bot yaparak kullanmaya devam edebilirsiniz. Şık bir ev botu yapmak isteyenler gerekli malzemeleri ve çalışmanın detaylarını aşağıda bulabilirler. Kolay gelsin.

Gerekli Malzemeler

  • Eski bir kazak
  • Makas
  • İğne
  • İplik
  • Tığ

Eski kazaktan ev botu nasıl yapılır? diye merak edenler için bu sorunun cevabını aşağıda ayrıntılı olarak paylaşıyoruz.

  • Botun yapımı için kazağın kolları kullanılıyor. Bunun için kazağın iki kolunu dirsek kısmından kesin. Bu kesme işlemini yaparken kazağın koluna ayağınızı sokarak botun uzunluğuna göre ölçüm yapabilirsiniz.
  • Kazak kollarının kestiğiniz yerlerini içe doğru kıvırarak dikin.
  • Ev botunun tabanını yapmak için bir kağıda ayağınızın kalıbını çıkarın. Bunu makas ile güzelce kestikten sonra kazağın üzerine koyun ve taban yapımında kullanmak için 2 tane parça kesin.
  • Kazağın kolunu ve tabanını dikerek ya da tığ ile örerek birleştirin. Diğer botu da aynı şekilde yaptıktan sonra tığ ve ip ile kenarlarına istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz.

Aynı uygulama ile çocuklarınıza da evde giymeleri için çok güzel botlar yapabilirsiniz. Böylece onların da küçülen kazaklarını atmak yerine patik yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu çok kolay uygulama sayesinde kışın kullanacağınız birbirinden güzel birçok ev botuna sahip olabilirsiniz. Kıyıda köşede giymediğiniz ama rengini sevdiğiniz için kıyıp da atamadığınız kazağınız varsa hemen kolları sıvayarak işe girişebilirsiniz.

Bu keyifli uygulamayı yapmak isteyenler için aşağıda, eski kazaktan ev botu yapımı resimli anlatım veriyoruz. Projenin detaylarını resimlerde ayrıntılı olarak görebilir ve böylece siz de hiç zorlanmadan kendiniz ve sevdikleriniz için harika ev botları yapabilirsiniz.

eski-kazaktan-ev-bbotu-yapimi

Bir cevap yazın