Eski Çekmeceden Kolye Askılığı

Sosyal medyada paylaş

Eski çekmeceden kolye askılığı yapımı evde keyifli vakit geçirmenize yardımcı olacak bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Eskiyen masa, etajer gibi ahşap mobilyaların çekmeceleri ile yapacağınız bu uygulama sonucunda, kolyelerinizi asmak için çok güzel bir askılığa sahip olabilirsiniz. Kendi yapacağınız bu askılık sayesinde kolyelerinizi kaybolmadan muhafaza ederken, odanız için de çok orjinal bir dekoratif ürüne sahip olabilirsiniz. Eski çekmeceleri atmak yerine farklı bir amaç için kullanmak isterseniz aşağıda konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Eski bir çekmece
  • Küçük çivi
  • Çekiç
  • İstediğiniz bir renkte boya
  • Matkap

Malzemeler hazırsa eski çekmeceden takı askılığı nasıl yapılır? sorusunun cevabına geçebiliriz.

  • İlk olarak istediğiniz bir renkte sprey boya kullanarak çekmeceyi güzelce boyayın. Boyama işlemine başlamadan önce etrafın kirlenmemesi için gerekli koruma tedbirini almayı unutmayın.
  • Çekmecenin boyası kuruduktan sonra küçük çivileri bir çekiç yardımı ile önlere ve yan taraflara çakın.
  • Kolye askılığınızın arka taraflarına matkap yardımı ile delik açtıktan sonra bunu duvara asabilir ve kolyelerinizi çivilere sıralayabilirsiniz. Güle güle kullanın.

Kolye askılığını duvara asmak istemezseniz, odanızda bulunan masa veya etajerin üzerine de koyabilirsiniz. Kolye askılığı yapmak için küçük boyutlu çekmeceleri tercih ederseniz, hem daha az yer kaplar hem de daha zarif bir görünümü olur.

Kullanacağınız çekmece boyalı ise ve aşınmamışsa tekrar boyamanıza gerek yok. Elinizde boncuk, parlak taş gibi süsleme malzemesi varsa kolye askılığını bunlarla süsleyerek daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu orjinal askılığın üzerine kolyelerinizi asarken, iç tarafına da diğer takılarınızı yerleştirebilirsiniz. Ahşap çekmecenin boyayacağınız yüzeyi tırtıklı ise önce zımpara ile düzeltip daha sonra boyamaya geçebilirsiniz. Kendi zevkinize ve el becerinize göre istediğiniz boyama ve süsleme tekniğini uygulayabilirsiniz. Yaptığınız bu güzel takı askısını dilerseniz sevdiklerinize hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz.

Kolye askılığı yapımı için paylaştığımız bu yöntemi isteyen herkes rahatlıkla uygulayabilir. Eski çekmecelere bu uygulamayı yaparak onları mutfak ya da başka odanızda dekoratif bir raf olarak da kullanmanız mümkün. Verdiğimiz bu fikirden ilham alarak siz de eski çekmeceleri süsleyerek istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz.

eski-cekmeceden-kolye-askiligi-yapimi

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial