Geri Dönüşüm

Eski Bavuldan Kedi Yatağı Yapımı

Eski bavuldan kedi yatağı yapımı evinde kedi ve köpek besleyenlerin çok hoşuna gidecek oldukça pratik bir uygulamadır. Günümüzde birçok farklı malzeme kullanarak evde kedi ve köpek yatağı yapılan kendin yap çalışmaları bulunmaktadır. Bugün bunlar arasından en kolay yapılanını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Siz de evde sevimli dostlardan besliyorsanız onların rahat edeceği güzel bir yatak yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise eski bir bavul kullanarak kedi ya da köpeğiniz için harika bir yatak yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek isterseniz yazımızın devamında bu konuda sizlere ilham verebilecek öneriler bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kapaklı bir bavul ( her türlü bavul olabilir )
  • Bavulun büyüklüğüne uygun boyutta kumaş
  • Elyaf
  • Kumaş ve başka süsleme malzemeleri
  • 4 tane ahşap ayak ( isteğe bağlı )

Eski bavuldan kedi yatağı nasıl yapılır? diye merak edenler gerekli ayrıntıları aşağıda bulabilirler.

  • İlk olarak bavulun kapağını güzelce çıkarın. Yatak olarak bunun alt tarafı kullanılacak. Kapak kısmını da başka bir şekilde değerlendirmek için bir kenara koyabilirsiniz.
  • Bavulun alt tarafına köşelerden 4 tane delik açarak ahşap ayakları buralara monte edebilirsiniz. Böylece kedi yatağı biraz daha yüksek duracaktır.
  • Kumaşı bavulun boyutuna uygun bir düz yastık olarak dikin ve içini elyaf ile doldurun. Dikiş dikmeyi bilmeyenler bunun için ellerindeki hazır yastıklardan kullanabilirler. Elinizdeki imkanlara göre bavulun içini istediğiniz malzemelerle doldurarak yatak haline getirebilirsiniz.
  • Bavul eski ise bunu istediğiniz renge boyayabilir veya kumaş ile kaplayarak daha şık bir hale getirebilirsiniz.
  • Yapmış olduğunuz bavuldan kedi yatağını tül ya da dantel kumaşlarla süsleyebileceğiniz gibi renkli keçelerden sevimli şekiller yaparak bunları da bavulun üzerini süslemek için kullanabilirsiniz. Bavuldan yapacağınız bu yatak evinizde fazla yer kaplamayacağı için rahat kullanabilirsiniz. Yatağın altına dilerseniz ahşap ayaklar yerine küçük tekerlekler de takabilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman yatağı başka bir yere kolayca taşıyabilirsiniz.

Bavuldan kedi yatağı yapımı hakkında sizlere ilham verecek bazı önerilerde bulunduk. Elinizde eski bir bavul varsa bunu atmak yerine siz de kedi ya da köpeğiniz için güzel bir yatak yapabilirsiniz. Bu sevimli yatak sevgili dostunuz için rahat uyku sağlayan bir eşya, eviniz için de güzel bir dekor ürünü olabilir. Burada iş sizin hayal gücünüze ve el becerinize kalmış.

eski-bavuldan-kedi-yatagi-yapimi

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top