Elsalı Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Elsalı duvar süsü yapımı sizlere çocuğunuzun küçülen kıyafetlerini değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Küçük çocukların kıyafetlerinin üzerinde genelde sevimli desenler bulunmaktadır. Çocuğunuzun küçülen ya da bazı yerleri yırtılan kıyafetinde sevdiği çizgi film karakteri varsa bu kıyafeti atmak yerine güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Elsalı duvar süsü yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Elsalı Duvar Süsü Yapımı

Evde çocuk odası için duvar süsü yapımında farklı malzemeler kullanılmaktadır. Biz bugün sizlerle kumaş ve dondurma kutusu kapağı kullanarak duvar süsü yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Sizin tek yapmanız gereken üzerinde figür bulunan eski bir kıyafet temin etmek. Sonrasında bu kumaş ile dondurma kutusunun kapağını kaplayarak çocuk odası için sevimli bir duvar süsü yapabilirsiniz. Böyle bir duvar süsü kullanmak çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Elsalı Duvar Süsü Yapımı-1
Elsalı Duvar Süsü Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane dondurma kutusu kapağı
  • Üzerinde elsa resmi olan bir kıyafet
  • Makas
  • İğne
  • İplik

Elsalı Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

İlk olarak makas yardımı ile kumaşın desenli kısmını dondurma kutusunun kapağına uygun boyutta kesin.

Elsalı Duvar Süsü Yapımı-2
Elsalı Duvar Süsü Yapımı-2

Sonraki aşamada kapağın üzerine kestiğiniz kumaşı geçirin ve kenarlarındaki açıklıkları iğne iplik ile dikerek kapatın.

Elsalı Duvar Süsü Yapımı-3
Elsalı Duvar Süsü Yapımı-3

Bu şekilde duvar süsünü yaptıktan sonra bunun arkasına ince bir kurdele ya da ip ile sap yaparak istediğiniz yere asabilirsiniz. İsterseniz arkasına çift taraflı bant yapıştırarak da duvar süsünü duvara asabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Elsalı Duvar Süsü Yapımı-4
Elsalı Duvar Süsü Yapımı-4

Uygulamayı yapmak isteyenlere kolaylık olması için yukarıda elsalı duvar süsü yapımı resimli anlatım paylaştık. Siz de bu kolay yöntemi uygulayarak evde çocuk odası için sevimli duvar süsleri yapabilirsiniz. Elinizde dondurma kutusu yoksa uygulamanın yapımında yuvarlak bir kapak kullanabilir ta da karton ile de duvar süsü yapabilirsiniz. Bu tarz kolay geri dönüşüm çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız kumaş ile dekoratif balon yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial