Elsa Saç Yenileme
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle Elsa saç yenileme başlığı altında evde oyuncak bebeklere yeni saç yapabileceğiniz kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Oyuncak bebeklerin saçları zaman içinde dolaşıp, keçeleşebilir. Böyle bir durumda bebeği atıp yerine yenisini almak yerine evde saç yapmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda sizlere fikir verebilmek için yazımızda Elsa bebeğin saçlarını yenilediğimiz örnek bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Siz de bu kolay yöntem sayesinde saçları kullanılamaz hale gelen bebeği yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Elsa Saç Yenileme

Evde Elsa bebek saçı yapımı için kurdele, kumaş veya ip kullanabilirsiniz. Kolay bir yöntem olması nedeni ile ip ile saç yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için ince iplerden kullanabileceğiniz gibi lif ipi ya da çok kalın olmayan yün iplerden kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada saç yapımı için sarı renkli ip kullanılmış. Siz isterseniz farklı renkte iplerle de saçı yapabilirsiniz. Aralara farklı renkte ipler ilave ederek Elsa bebek için havalı bir saç yapabilirsiniz. İşin en güzel tarafı bebeğe istediğiniz uzunlukta saç yapabiliyor olmanız. Bu yöntem ile bebeğe uzun bir saç yapabileceğiniz gibi isterseniz küt saç da yapabilirsiniz.

Elsa Saç Yenileme-1
Elsa Saç Yenileme-1

Gerekli Malzemeler

  • Sarı renkte ip
  • Makas
  • Yorgan iğnesi
  • Cımbız

Elsa Bebek Saçı Nasıl Yenilenir?

İp ve diğer malzemeler hazır ise Elsa bebeğe saç yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak makas yardımı ile bebeğin saçlarını dipten kesin.
  • Daha sonra cımbız yardımı ile saç diplerinde kalan saçları çıkarın.
  • Bu şekilde bebeğin tüm saçlarını çıkardıktan sonra ipin boyunu bebeğe ölçerek yeni saçı ne uzunlukta yapacağınıza karar verin.
  • Aldığınız ölçüye göre ipi makas ile keserek saçları hazırlayın.
Elsa Saç Yapımı Resimli Anlatım
Elsa Saç Yapımı Resimli Anlatım
  • İplerden birini yorgan iğnesine geçirin. Bebeğin saçlarındaki deliklerden birinden ucuna ip takılı iğneyi geçirin. Bu ipin içte kalan tarafına düğüm atarak ipi çekin.
  • Böylece ilk saç telini yapmış oluyoruz. Aynı şekilde tüm deliklere ip ile yaptığınız saçı tek tek geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra Elsa bebek saç yenileme tamamlanmış oluyor. Bu aşamadan sonra isterseniz bebeğin saçlarını makas ile keserek biraz kısaltabilir ya da kahkül yapabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz kolay yöntemi her türlü oyuncak bebek saçı yapmak için uygulayabilirsiniz. Evde oyuncak bebek için kolay bir şekilde kıyafet yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız dikişsiz Barbie kıyafet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial