Elmadan Dekoratif Mumluk Nasıl Yapılır?

Sosyal medyada paylaş

Elmadan dekoratif mumluk nasıl yapılır? sorusunun cevabı, yemek masalarını ve evini romantik bir şekilde süslemeye önem verenlerin işine yarayabilir. Hepimizin evinde çeşitli dekoratif mumluklar bulunur. Beğenerek aldığımız bu ürünlerden zamanla sıkılabilir ve yenisini almak isteyebiliriz. Bugün sizlerle paylaşacağımız elmadan dekoratif mumluk yapımı sayesinde hiç masraf yapmadan harika bir mumluğa sahip olabilirsiniz. Günümüzde elma, portakal ve mandalina gibi meyveler kullanılarak yapılan birçok mumluk çeşidi vardır. Biz bugün sizler için bunların arasından en kolay yapılanını seçtik. Evinizin dekorunu güzelleştirmek için orjinal bir mumluk yapmak istiyorsanız, çalışma için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda yeşil ya da kırmızı elma
  • Küçük mumlar ( elma sayısı kadar mum olmalı. )
  • Kalem
  • Sivri uçlu bir bıçak
  • Meyve oyacağı

Elmadan dekoratif mumluk yapımı için gerekli malzemelerin listesini verdik. Şimdi yapım aşamasına geçebiliriz.

  • İlk olarak elmayı ters çevirin ve sap kısmına mumu koyup, kalem ile  etrafını çizerek ölçü alın.
  • Çizmiş olduğunuz yuvarlak kısmı bıçak ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Meyve oyacağı yardımı ile mumun sığabileceği kadar bir oyuk açın.
  • Daha sonra mumu bu oyuğa yerleştirerek uygulamayı tamamlayın.

Bu şekilde istediğiniz sayıda dekoratif mumluk yapabilirsiniz. Mumun yeterince ışık verebilmesi için oyuğu çok derin yapmamaya dikkat edin. Mumun yerleşeceği derinlikte olması yeterli. Bu çalışmayı elmanın dışında başka meyvelerle de yapabilirsiniz. Bu güzel mumluklar yandığı zaman ortaya harika bir manzara çıkacaktır. Romantik akşam yemekleri ve huzurlu bir ortam oluşturmak istediğinizde hemen elma ile bu sevimli mumluğu yapabilirsiniz. İsterseniz mumluğun içine koymak için uzun mumlardan da kullanabilirsiniz. O zaman elmanın içini mumun dibe gireceği kadar oymanız ve sonrasında mumu içine yerleştirmeniz gerekmekte. Bu şekilde daha uzun süre romantik ortamın etkisinden faydalanabilirsiniz. Gündüz güzel görünümü, gece yaydığı aydınlık ile bu mumluğu kullanmak çok keyifli olacaktır.

Sizlerle paylaştığımız bu çok kolay kendin yap çalışmasını uygulamak isterseniz aşağıda, elmadan dekoratif mumluk yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Çalışmanın tüm detaylarını görsellerden inceleyerek, hiç zorlanmadan harika bir mumluk yapabilirsiniz.

Elmadan Dekoratif Mumluk Yapımı
Elmadan Dekoratif Mumluk Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial