Elmadan Çubuk Patates Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Elmadan çubuk patates yapımı annelerin çok hoşuna gideceğini düşündüğümüz bir uygulama. Çocuklara meyve ve sebzeleri sevdirmek için annelerin uyguladıkları bazı tatlı hileler vardır. Bugün sizlerle paylaşacağımız bu çok kolay proje de bu tür sevimli hilelerde birisi olarak dikkatinizi çekebilir. Çocukların çoğu hamburger ve çubuk patatesi çok sevdikleri için elmadan çubuk patates yaparak onlara bu meyveyi rahatlıkla yedirebilirsiniz. Çocuğuna meyve yedirmekte zorlananlar için aşağıda elmadan çubuk patates yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kırmızı elma
  • Kürdan
  • Meyve bıçağı

Elmadan Nasıl Çubuk Patates Yapılır?

Elmadan çubuk patates yapmak çok kolay bir uygulamadır. İşin en önemli kısmı elmanın içini çıkarmaktır. Biraz dikkatli hareket ederseniz hiç zorlanmadan onu da yapmanız mümkün. Aşağıdaki adımları izleyerek siz de çocuğunuz için elma ile çubuk patates yaparak onu mutlu edebilirsiniz.

  • İlk olarak elmayı güzelce yıkayın. Elmanın kabukları soyulmadan kullanılacağı için bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
  • Elmayı bir kesme tahtasına alarak alt tarafını bıçakla kesip düzleştirin. Bıçak yardımı ile elmanın sapını da çıkarın.
  • Sonrasında bıçağı elmanın içine sokun ve dikkatli bir şekilde tek seferde elmanın içini çıkarın.
  • Bu şekilde çıkardığınız elma içini çubuk patates şeklinde doğrayın.
  • Elmanın dışını geniş tarafı üstte kalacak şekilde tutun. Hafifçe yontarak ortasına doğru oyuk bir şekil verin.
  • Elma ile yapmış olduğunuz çubuk patatesleri kürdanlara geçirin ve bunları elmadan yaptığınız kabın içine batırarak yerleştirin.

Bu aşamadan sonra elma çubukları ile çocuğunuza hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Yemek masasını süslemek ve misafirlerinize ikram etmek için de böyle lezzetli elmadan çubuk patatesler hazırlayabilirsiniz. Bu uygulamanın yapımı için isterseniz yeşil elma da kullanabilirsiniz. Dilerseniz çubuk patatesi elma yerine havuç ya da salatalık gibi sebzelerle yapabilir, elmayı sadece kabını yapmak için de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Hayal gücünüzü kullanarak siz de meyvelere farklı şekiller vererek çocuğunuzun dikkatini çekecek sunumlar yapabilirsiniz. Bu eğlenceli projeyi çocuğunuzla birlikte de yapmanız mümkün. Önerdiğimiz projeyi denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız elmadan çubuk patates yapımı resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir.

Elmadan Çubuk Patates Yapımı
Elmadan Çubuk Patates Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial