Geri Dönüşüm

Elbise Askısından Kolye Askısı Yapımı

Askıdan Takı Askısı Yapımı

Elbise askısından kolye askısı yapımı herkesin evde zorlanmadan yapabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Bir köşede kullanılmadan duran ahşap elbise askınız varsa bunu kolyelerinizi asmak için güzel bir askılığa dönüştürebilirsiniz. Bu sayede hem kolyelerinizi güvenle muhafaza edebilir hem de odanızda kullanabileceğiniz güzel bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. Elbise askısının ahşap yüzeyini hayal gücünüzü kullanarak dilediğiniz şekilde süsleyerek ortaya harika bir tasarım çıkarabilirsiniz. Kolay ve masrafsız bir hobi çalışması yaparak evde keyifli vakit geçirmek isteyenler bu uygulamayı yapabilirler. Aşağıda gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tahta elbise askısı
  • Küçük kancalar
  • Matkap
  • Cila ya da sprey boya

Kolay bir uygulama gerçekleştirerek çok güzel bir kolye askılığı yapmak isteyenler için, elbise askısından kolye askısı nasıl yapılır? sorusunun cevabını veriyoruz.

Renkli bir kolye askısı yapmak istiyorsanız ilk olarak istediğiniz renkte bir sprey boya kullanarak boyama işlemini yapın. Bunu yaparken ahşap yüzeyin her yerinin boyanmasına dikkat edin. Daha sonra boyanın kurumasını bekleyin. Orjinal bir askı yapmak isterseniz boya kullanmadan askıyı olduğu gibi bırakabilir ya da biraz parlaklık vermek için cila kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Boya iyice kuruduktan sonra askıya kancaları takmaya geçebilirsiniz. Bunun için ilk önce bir kalem ile kancaları takacağınız noktaları belirleyin sonrasında matkap ile delik açarak kancaları yerine takın.

Tüm bu aşamalardan sonra kolye askılığı hazır. Dilerseniz biraz daha süsleme yapabilirsiniz. Bunun için keçe ya da kumaş parçalardan küçük süsler yapıp yapıştırmanız yeterli. Elinizde metal ya da taşlı süsleme aksesuarı varsa bunları da kullanabilirsiniz. Son dokunuşların ardından kolyelerinizi askıya yerleştirebilir ve bunu duvarınıza asabilirsiniz. Güle güle kullanın.

Bu çalışmayı yapacaksanız ve elinizde matkap yoksa elbise askısına kanca yerine çivi de çakabilirsiniz. Bunu yaparken tahtanın çatlamaması için küçük çivi kullanmanız ve dikkatli hareket etmeniz gerekmekte. Eğer bu proje ilginizi çektiyse aşağıda elbise askısından kolye askısı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için resimleri inceleyebilirsiniz.

askidan-taki-askisi-yapimi

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top