El İşi Kağıdından Civciv Yapımı
Sosyal medyada paylaş

El işi kağıdından civciv yapımı okul öncesi çocukların kolaylıkla yapabileceği bir el işi çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Bu tür çalışmalar sayesinde çocuklar geometrik şekilleri kullanarak sevimli hayvan figürleri yapabilirler. Bu sayede yeni bir şeyler öğrenirken, el becerileri ve hayal güçleri de gelişir. Okul öncesi kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekleri sıkça paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa evde onunla birlikte el işi kağıdından sevimli bir civciv yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli malzemeler ve yapılışı aşağıda verilmiştir.

El İşi Kağıdından Civciv Yapımı

Bu yazımızda bahsedeceğimiz el işi kağıdından civciv yapımı oldukça kolaydır. Eğer çocuğunuz küçükse civciv yapmak için gerekli olan parçaların çizim ve kesme aşamalarını siz yapıp, bu parçaları birleştirme işini ona bırakabilirsiniz. Kendi yaptığı kağıt civcivle oynamak çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan yapım aşamasının detaylarına geçelim.

Gerekli Malzemeler

 • Açık ve soyu sarı renkte el işi kağıdı
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Siyah keçeli kalem
 • Pet şişe kapağından biraz daha büyük bir yuvarlak nesne

El İşi Kağıdından Civciv Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise el işi kağıdından civciv yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak civcivin parçalarını yapmakla işe başlamalısınız. Bunu için sarı el işi kağıtlarından birine 2 tane yuvarlak çizin. ( Çizimi yapmak için yuvarlak bir nesne kullanabilirsiniz. ) Daha sonra bunları makas ile keserek çıkarın.
 • Bu parçalar civcivin baş ve gövdesini oluşturacak. Şimdi gelelim diğer parçaları yapımına.
 • Diğer sarı el işi kağıdına yuvarlak bir parça çizin. 2 tane de üçgen parça çizdikten sonra bunları makas ile kesin. Yuvarlak paranın üst tarafını kesin. Bu parça civcivin kanadı olacak.
 • Tüm parçaları bu şekilde hazırladıktan sonra baş, gövde, kanat, gaga ve ayakları yapıştırıcı ile yerlerine tutturun.
 • Son olarak siyah keçeli kalem ile gözleri yaparak uygulamayı tamamlayın.

Bu kolay el işi çalışması sayesinde çocuklar evde keyifli vakit geçirebilirler. Farklı renklerde el işi kağıtları kullanarak da civcivi yapabilirsiniz. Aynı yöntemi uygulayarak farklı hayvan figürleri yapmayı da deneyebilirsiniz. Evde kağıt civciv yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız görseli inceleyebilirsiniz. Buna benzer bir el işi çalışması ile araba yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız el işi kağıdından araba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

El İşi Kağıdından Civciv Yapımı-1
El İşi Kağıdından Civciv Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial