Duvara Bulut Deseni Yapımı

Duvara Bulut Deseni Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Duvara bulut deseni yapımı sayesinde evinizin dekorunu daha güzel bir hale getirmeniz mümkün. Son yıllarda salon ve çocuk odasının duvarlarında yapılan süslemeler oldukça dikkat çekicidir. Bu süslemelerde çoğunlukla duvar kağıdı ve sticker kullanılmaktadır. Bu tür uygulamalar biraz pahalıya geldiği için evinizin duvarını kendi imkanlarınızla süslemeyi düşünebilirsiniz. Çocuk odasının düz boyasından sıkıldıysanız bu duvara yapacağınız beyaz ya da farklı renkte bulutlarla daha iç açıcı bir görünüm oluşmasını sağlayabilirsiniz. Evde kolay bir şekilde duvara bulut deseni yapmak isterseniz, bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Beyaz renkli boya
  • Fırça
  • Bulut şablonu

Bu uygulamanın yapımı için büyük ya da küçük, istediğiniz boyutta bulut şablonu kullanabilirsiniz. Burada önemli olan bu şablonun boyayı alta geçirmeyen bir yapıda olmasıdır.

Duvara Nasıl Bulut Deseni Yapılır?

Duvara bulut deseni yapmak oldukça kolaydır. Uygulama öncesinde nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bulutlar genelde beyaz renkli olsa da siz uygulayacağınız zemine göre bulutları farklı renklerde de yapabilirsiniz. Hazırda bulut şablonu yoksa plastik bir malzemeyi, keskin bir cisimle bulut şeklinde oyarak şablon hazırlayabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak bulut şablonunu duvara güzelce yerleştirin. Rahat bir şekilde boyama yapmak için şablonu bir bant yardımı ile duvara tutturabilirsiniz.
  • Daha sonra fırçayı boyaya batırın ve şablonun üzerinden bu fırça ile geçin.
  • Şablonu kaldırdığınız zaman duvarda güzel bir bulut deseni oluştuğunu görebilirsiniz.
  • Bu şekilde duvarın tamamına ya da sadece bazı yerlerine bulutlar yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde fazla masraf yapmadan evinizin duvarını daha şık bir hale getirmeniz mümkün. İsterseniz bulut yerine yıldız, çiçek, güneş, kalp ya da hayvan figürü gibi şablonlar da kullanmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu uygulamayı yaparken birbiri ile uyumlu renkleri kullanırsanız ortaya güzel bir tasarım çıkacaktır. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse aşağıda paylaşacağımız duvara bulut deseni yapımı resimli anlatım bu konuda size ilham verebilir.

Duvara Bulut Deseni Yapımı
Duvara Bulut Deseni Yapımı

Bir cevap yazın