Düğmeden Pandalı Pano Yapımı

Düğmeden Pandalı Pano Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Düğmeden pandalı pano yapımı evde güzel bir hobi ile uğraşmak isteyenlerin hoşuna gidecek bir kendin yap çalışmasıdır. Bebek ve çocuk odasının dekorunda sevimli hayvan figürleri sıkça kullanılmaktadır. Marifetli bayanlar çocuklarının odası için keçe ya da başka malzemelerden duvar ve kapı süsü gibi dekor ürünleri yapmaktalar. Bu tür çalışmalardan örnekleri sizlerle her fırsatta paylaşıyoruz. Bugün de sizlere çocuğunuzun odasında kullanabileceğiniz güzel bir pano yapımından bahsetmek istiyoruz. Evde yapacağınız sevimli bir pandanın olduğu pano çocuğunuzun odasına farklı bir güzellik katabilir. Siz de bu pratik uygulamayı denemek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Farklı boyutlarda siyah ve beyaz düğmeler
  • Küçük boncuk ve pullar
  • Yapıştırıcı
  • Beyaz karton
  • Makas
  • Kurşun kalem

Düğmeden Nasıl Pandalı Pano Yapılır?

Çocuk odasına pano tasarlamak için düğmelerden panda yapmak gerekmektedir. Pandalar siyah ve beyaz renkte olduğundan bu renkte düğmelerden kullanmanız gerekiyor. Elinizde bu renkte farklı boyutta düğmeler varsa dışarıdan özel düğme almak yerine bunları değerlendirebilirsiniz. Pandanın daha güzel görünmesi için aralara küçük boncuk, pul ya da parlak taşlarla süsleme yapabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk önce kartonu makas yardımı ile istediğiniz boyutta kesin.
  • Sonrasında kartonun üzerine kurşun kalem ile bir panda çizin. Eğer çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız seçtiğiniz bir panda resmini karbon kağıt yardımı ile kartona çizebilirsiniz.
  • Çizimi yaptıktan sonra bunun içini beyaz ve siyah düğmeler yapıştırarak doldurun. Arada kalan boşlukları da küçük boncuk ya da parlak taşlarla doldurarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra düğmelerden panda yapımı tamamlanmış oluyor. Panonun üst tarafına delik açıp buradan ip veya ince bir kurdele geçirerek bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu pratik kendin yap çalışması sayesinde çocuğunuzun odası için güzel bir dekor ürünü yapabilirsiniz. Aynı yöntemi başka hayvan figürleri yapmak için de uygulayabilirsiniz. Kendi tasarımınız olan bu panoyu çerçeveleyerek daha şık bir dekor ürünü haline de getirebilirsiniz. Çocuk odası için pano yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Siz de isterseniz böyle güzel bir pano yapıp, bunu kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Düğmeden Pandalı Pano Yapımı
Düğmeden Pandalı Pano Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial