Düğmeden Kolay Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Düğmeden kolay bileklik yapımı evde takı tasarımı yapmak isteyenler için ideal bir çalışmadır. Son dönemlerde bayanlar evde kendi bilekliklerini kendileri tasarlamaktadır. Evde bileklik yapmak hem boş vakitleri değerlendirmek hem de stres atmak için oldukça faydalıdır. Bu tür pratik uygulamalar sayesinde kendiniz ve sevdikleriniz için düğmeden harika bileklikler yapabilirsiniz. Düğme takı yapımında sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Düğmeden çok güzel bileklik, kolye, küpe, yüzük hatta kemer bile yapılmaktadır. Daha önceden bu çalışmalar hakkındaki birçok örnek uygulamayı sizlerle paylaştık. Bugün de düğmeden bileklik yapımını anlatmak istiyoruz. Siz de bu çalışmayı denemek isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düğmeler ( Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada bileklik yapımı için 30 tane düğme kullanılmış. Kullanılacak düğme sayısı sizin bileğinizin kalınlığına ve düğmenin büyüklüğüne göre değişebilir. )
  • Takı ipi
  • Makas

Elinizde fazla miktarda düğme varsa bunları bileklik yapmak için kullanabilirsiniz. Bileklik yapmak için düğme alacaksanız kendi zevkinize göre aynı ya da farklı renklerde düğmeler alabilirsiniz. Uygulamanın yapımında takı ipi kullanılıyor. Bu ip boncuk ve düğmelerin deliğinden geçecek bir inceliğe sahip olduğu için idealdir. Hobi marketlerde, takı malzemeleri ve ip satan yerlerde bu malzemeyi bulabilirsiniz.

Düğme ile Nasıl Bileklik Yapılır?

Evde kolay bileklik yapımı adının hakkını verecek kadar pratik bir çalışma. Malzemeler hazırsa hemen çalışmayı yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak ipi düğmelerden birinin deliğinden geçirin. Daha sonra ipi diğer düğmenin deliğinden de geçirin ve bunu alttan getirerek diğer delikten de geçirin.
  • Bu şekilde ilk sırayı tamamladıktan sonra aynı teknikle bunun yanına bir sıra daha yapın.
  • Her sıranın sonunda ipin ucuna düğüm attıktan sonra biraz uzun bir pay bırakarak kesin.
  • Bileklik yapımını tamamladıktan sonra bu iplerin uçlarını birbiri ile birleştirin ve güzelce düğüm atın. Daha sonra ipleri dolayın ve bir düğüm daha atarak bilekliğin kopçasını da tamamlayın.
  • Bu uzun parçayı karşı taraftaki düğmelerin içinden geçirerek bilekliği kolunuza takabilirsiniz.

Bu uygulama biraz zor gibi görünse de tekniğini bildikten sonra aslında çok kolaydır. Çalışmayı evde yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, düğmeden bileklik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

 

Düğmeden Kolay Bileklik Yapımı
Düğmeden Kolay Bileklik Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial