Düğmeden Balerinli Pano Yapımı

Düğmeden Balerinli Pano Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Düğmeden balerinli pano yapımı evde güzel bir hobi ile uğraşmak isteyenlerin yapmaktan keyif alacakları bir çalışmadır. Salon, oturma odası ve diğer odaların dekorunu tamamlayan en önemli ayrıntılardan birisi de panolardır. Bu panolar çoğunlukla işleme ya da boyama tekniği ile yapılsa da bu konuda farklı uygulamalar da bulunmaktadır. Evde kolay dekoratif pano yapımı hakkındaki birçok örnek çalışmayı sitemizde bulabilirsiniz. Son yıllarda balerin figürlü panolar dekorasyonda sıkça kullanıldığı için biz de bugün düğmelerden balerinli pano yapımından bahsetmek istiyoruz. Ucuz malzemelerle yapacağınız panoyu severek kullanacağınızı düşünüyoruz. Evde pano yapmak istiyor fakat bu konuda yeterli el becerisine sahip olmadığınızı düşünüyorsanız bu kolay uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Balerinli pano yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Pembe renkte düğme ve küçük boncuklar
 • Ten rengi boya ya da fon kartonu
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Panoyu yapmak için karton ya da ahşap bir malzeme
 • Balerinin saçını yapmak için siyah ya da sarı keçe veya ip kullanabilirsiniz.

Uygulamanın yapımında elinizdeki herhangi bir tülü ya da ona benzer ince bir kumaş kullanabilirsiniz. Estetik bir görünüm sağlamak için farklı boyutta düğmeler kullanmayı tercih etmenizi öneriyoruz.

Düğmelerle Nasıl Balerinli Pano Yapılır?

Balerinli pano yapmak için uygulayabileceğiniz iki farklı yöntem mevcut. İsterseniz bir ahşaba balerin resmi çizebilir ya da fon kartonundan balerin yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Çizim yapma yeteneğiniz yoksa ten rengi fon kartonuna istediğiniz boyutta bir balerin çizin. Bir karbon kağıt yardımı ile kartona balerin resmini yapabilirsiniz. Balerin hazırsa aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • İlk olarak fon kartonuna çizdiğiniz balerin figürünü panoya yapıştırmakla işe başlayın.
 • Daha sonra balerinin üst kısmına pembe renkli küçük boncuk ya da taşlar yapıştırın.
 • Balerinin eteğine de düğme ve küçük boncuklar yapıştırarak süsleyin.
 • Son olarak keçe ya da ip ile balerinin saçını yapın ve bunu da yerine güzelce yapıştırın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra düğmeden balerinli pano yapımı tamamlanmış oluyor. Tasarımı size ait olan bu panoyu istediğiniz yere asarak kullanabilirsiniz.

Evde düğmelerden pano yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmayı inceleyebilirsiniz. Paylaştığımız çalışmada balerin yapımında pembe düğme ve aksesuarlar kullanılmış fakat siz farklı renkler de kullanabilirsiniz. Bu tarz çalışmalar ilginizi çekiyorsa buna benzer bir çalışma olan, düğmeden pandalı pano yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Düğmeden Balerinli Pano Yapımı
Düğmeden Balerinli Pano Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial