Düğme ile Telefon Kabı Yenileme

Düğme ile Telefon Kabı Yenileme
Sosyal medyada paylaş

Düğme ile telefon kabı yenileme evde rahatlıkla yapabileceğiniz bir kendin yap uygulaması olarak dikkatinizi çekebilir. Evde telefon kabı yenilemek için yapılan birçok farklı uygulama bulunmaktadır. Boya ile desenler yapılarak ya da parlak taşlar yapıştırılarak kolay bir şekilde telefon kapağı süslemesi yapılabilir. Sitemizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz düğme ile telefon kabı yenileme de bu uygulamalardan birisidir. Elinizde başka çalışmalardan kalan düğmeler varsa bunları kullanarak telefon kabınızı farklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Evde düğme ile telefon kabı süslemek isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Telefon kabı
 • İstediğiniz renkte düğmeler
 • Yapışıtırıcı
 • Kürdan

Uygulamanın yapımında farklı büyklükte düğmeler kullanarak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Düğme ile Nasıl Telefon Kabı Yenilenir?

Evde telefon kabı yenilemek çok kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Telefon kabını süslemek için aynı renk ya da farklı renkte düğmeler kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Bu uygulamayı yapmak için kuvvetli bir yapıştırıcı seçmelisiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • İlk olarak düğmeleri telefon kabına ne şekilde yapıştıracağınıza karar vermelisiniz. Telefon kabının tamamını düğme ile kaplayabileceğiniz gibi isterseniz sadece bazı yerlerine düğme yapıştırarak da farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
 • Düğmeleri telefon kabına tek tek yapıştırmalısınız. Aksi halde yapışkan kuruduğu için işiniz zorlaşabilir.
 • Uygulamayı yaparken düğmeleri birbiri ile güzelce birleştirerek alttan kabın görünmesini önlemelisiniz. Bunun için düğmeleri bir kürdan yardımı ile birbirine doğru ittirebilirsiniz.
 • Bu şekilde telefon kabının her yerini düğme ile kaplayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Telefon kabının üst tarafındaki küçük deliğin etrafına da minik boncuklar yapıştırarak bu kısımları da süsleyebilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde eski telefon kabınızı daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı düğme yerine parlak taş, boncuk ya da buna benzer aksesuarlar kullanarak da yapabilirsiniz. Açıklı koyulu farlı renk ve boyutta düğmeler kullanarak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Kendiniz ve sevdikleriniz için şık bir telefon kabı yapmak isterseniz, evde taşlı telefon kapağı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Aşağıda paylaştığımız, düğme ile telefon kabı yenileme resimli anlatım sayesinde siz de bu çalışmayı hiç zorlanmadan yapabilirsiniz.

Düğme ile Telefon Kabı Yenileme
Düğme ile Telefon Kabı Yenileme

Önerilen makaleler

2 Yorum

 1. Cok güzel olmus farkli malzemelerle de olabilir 😊

  1. Teşekkürler Derya Hanım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial