Dondurma Kutusundan Tepsi Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Dondurma kutusundan tepsi nasıl yapılır bunu öğrenerek siz de bu plastik kapları atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Dondurma kapların kaplama yapmak ve bunları boyamak kolay olduğu için bu kaplar kendin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizlerle dondurma kutusundan tepsi yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evde küçük bir servis tepsisi yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dondurma Kutusundan Tepsi Nasıl Yapılır?

Evde dondurma kabından tepsi yapımı oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken bir dondurma kabı temin etmek. Sonrasında bunun üst tarafını falçata ile kesip iki kenarına sap yaparak güzel bir tepsi tasarlayabilirsiniz. Bu küçük tepsiyi içecek servisi yaparken kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda bardak altlığı olarak da değerlendirebilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Dondurma Kutusu
  • Falçata
  • Makas

Tepsinin kenarlarını düzleştirmek için zımpara ya da törpü kullanabilirsiniz.

Dondurma Kutusundan Tepsi Yapımı

Malzemeler hazır ise tepsi yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak falçata yardımı ile dondurma kutusunun ağız kısmını keserek çıkarın.
  • Geri kalan parçayı makas ile keserek düzeltin.
Dondurma Kutusundan Tepsi Yapımı Resimli Anlatım
Dondurma Kutusundan Tepsi Yapımı Resimli Anlatım
  • Tepsiye sap yapmak için bunun yan tarafına kalem ile büyük bir ters D çizin. Bu çizgilerin üzerinden falçata ile dikkatli bir şekilde geçerek parçayı kesip çıkarın.
  • Her iki tarafa da bu şekilde sap yaptıktan sonra tepsi yapımı tamamlanmış oluyor.
  • Tepsinin kenarlarını zımpara ya da törpü ile düzleştirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra dondurma kabından yapılan tepsi kullanıma hazırdır. İsterseniz bu sevimli tepsinin içine meyve koyarak mutfak masasında dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda dondurma kutusundan tepsi yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız deterjan kutusu ile bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial