Dondurma Kutusundan Duvar Rafı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma kutusundan duvar rafı yapımı farklı bir geri dönüşüm çalışması olarak ilginizi çekebilir. Dondurma kapları ile çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bu kutular boyanarak, üzerleri ip, kumaş gibi malzemeler ile kaplanarak ya da boncuk, pul, küçük parlak taşlarla süsleme yapılarak ortaya güzel tasarımlar çıkarılmaktadır. Biz bugün sizlerle bu kapları farklı şekilde değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Evde dekoratif duvar rafı yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dondurma Kutusundan Duvar Rafı Yapımı

Evde duvar rafı yapımı için karton kutular ve ahşap malzemeler kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra plastik malzemeler kullanarak da çok güzel dekoratif duvar rafları yapılabilir. Daha önceden sizlerle damacana kapağı ile minyatür duvar rafı yapabileceğiniz kolay bir çalışma paylaşmıştık. Bugün de dondurma kutusu ile duvar rafı yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde boş dondurma kabı varsa bunu duvar rafı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Dondurma Kutusundan Duvar Rafı
Dondurma Kutusundan Duvar Rafı

Gerekli Malzemeler

  • Dondurma kutusu
  • Falçata
  • Makas
  • Kaplama yapmak için kağıt ya da kumaş
  • Yapıştırıcı
  • Rafı duvara sabitlemek için çift taraflı bant

Dondurma Kutusundan Duvar Rafı Nasıl Yapılır?

Dondurma kutusu ve diğer malzemeler hazır ise duvar rafı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanacağınız dondurma kabının üzerinde yazılar varsa bunları aseton ile çıkarabilir ya da bulaşık teli ile ovalayarak çıkarabilirsiniz.

  • Duvar rafı yapımında dondurma kabının alt tarafı kullanılacağı için ilk olarak falçata yardımı ile kabın ağız kısmını dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Kestiğiniz yerdeki çıkıntıları düzeltmek için zımpara ya da törpü kullanabilirsiniz.
  • Bu şekilde duvar rafını yaptıktan sonra bunun içini kağıt ya da kumaş ile kaplayabilirsiniz. İsterseniz yapışkanlı eva da kullanabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra dondurma kabı ile duvar rafı yapımı tamamlanmış oluyor. Arkasına çift taraflı bant yapıştırarak rafı duvara sabitleyebilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde salon, oturma odası ya da çocuk odasında kullanmak için güzel dekoratif raflar tasarlayabilirsiniz. Evde bu geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda dondurma kutusundan duvar rafı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Dondurma kutusunu farklı şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız dondurma kutusundan tepsi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Dondurma Kutusundan Duvar Rafı Yapımı Resimli Anlatım
Dondurma Kutusundan Duvar Rafı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial