Dondurma Kabından Çan Sarkaç Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma kabından çan sarkaç süs yapımı isteyen herkesin evde yapabileceği kolay bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Tıpkı dondurma çubuklarında olduğu gibi dondurma kapları da dekoratif ürün yapmak için kullanılmaktadır. Bu kapların üzerindeki yazılar çıkartıldıktan sonra boyama ya da kaplama yapılarak farklı çalışmalar yapılabilir. Geri dönüşüm kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün sizlerle küçük dondurma kaplarını değerlendirebileceğiniz kolay bir uygulama paylaşıyoruz. Evde dondurma kabı ile çan şeklinde bir sarkaç süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Dondurma Kabından Çan Sarkaç Süs Yapımı

Evde dekoratif süs yapımı için plastik kaplar kullanılabilir. Bu tür uygulamalar sayesinde başta plastik kaplar olmak üzere elinizdeki artık ip, boncuk, keçe ve eva gibi birçok artık malzemeyi de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Çocuk odasının dekorunda el yapımı bir sarkaç süs kullanmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken küçük bir dondurma kasesi temin etmek ve sonrasında size anlatacağımız adımları uygulamak.

Dondurma Kabından Çan Sarkaç Süs
Dondurma Kabından Çan Sarkaç Süs

Gerekli Malzemeler

 • Küçük bir dondurma kabı
 • Yorgan iğnesi
 • Makas
 • İp
 • Boncuk
 • Dondurma kabını kaplamak için desenli bant
 • Süslemeleri yapmak için simli ya da düz eva

Dondurma kabının üzerindeki yazıları çıkarmak için kabı ılık deterjanlı su ile yıkayabilirsiniz. Üzerine kaplama yapılacağı için yazıların çıkarılması şart değil.

Dondurma Kabından Çan Sarkaç Süs Nasıl Yapılır?

Dondurma kabı ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede çan sarkaç süs yapabilirsiniz.

 • Dondurma kabını düz bir zemine ters olarak koyun ve bunun üzerine yorgan iğnesi yardımı ile 4 tane delik açın. Bu delikleri kabın kenarından biraz içe doğru 4 köşe oluşturacak şekilde yapmanız gerekiyor.
 • Sonraki aşamada dondurma kabının üzerini desenli bant ile kaplayın.
 • Kaplamayı yaptıktan sonra ipten 4 tane aynı uzunlukta parça kesin ve bunların üst tarafına düğüm atın.
 • Bu iplere iğneyi geçirerek hepsini ayrı deliklerden geçirin ve her ipe eşit sayıda boncuk geçirin.
 • Bu şekilde 4 tane boncuklu ip şeridi hazırladıktan sonra bu şeritleri birleştirerek düğüm atın.
 • Son olarak çanı tamamlamak için ipten istediğiniz uzunlukta iki tane parça kesin. Eva ile küçük çiçek, kalp ya da yıldız yaparak bu iplere çift taraflı olarak yapıştırın. ipleri dondurma kabının iç tarafındaki ipe düğümleyerek tutturun.

Tüm bu aşamalardan sonra dondurma kabından çan sarkaç süs yapımı tamamdır. Bunu istediğiniz yere asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz dondurma kabını kaplamak yerine bunun üzerini istediğiniz renkte akrilik ya da sprey boya ile boyayabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda dondurma kabından çan sarkaç süs yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu tür kolay geri dönüşüm çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız naylon poşet ile sarkaç süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial