Dondurma Çubuklarından Yıldız Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle dondurma çubukları ile dekoratif süs yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Elinizdeki dondurma çubuklarını atmak yerine değerlendirmek isterseniz bunlarla yıldız şeklinde süs yapabilirsiniz. Bu ahşap yıldızı yılbaşı ağacı süslemesinde ya da evinizin dekorunu güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımı çok kolay olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz, dondurma çubuklarından yıldız yapımının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dondurma Çubuklarından Yıldız Yapımı

Yıldız şeklindeki süslemeler özel kutlamalarda ve ev dekorunda sıkça kullanılmaktadır. Sizin de böyle bir süse ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için dondurma çubuklarından dekoratif yıldız yapımı paylaşıyoruz. Bunun için tek yapmanız gereken 5 tane dondurma çubuğu temin etmek. Bu çubukları yapıştırıcı yardımı ile yıldız oluşturacak şekilde birbirine tutturarak harika bir tasarım oluşturabilirsiniz. Şık bir dekoratif süs yapmak isterseniz uygulama öncesinde dondurma çubuklarını boyayabilir ya da üzerlerine desenli bant ile kaplama yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 5 tane dondurma çubuğu
  • Desenli bant ya da boya
  • Makas
  • Silikon tabancası

Dondurma Çubuklarından Yıldız Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise dondurma çubuklarından yıldız yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak dondurma çubuklarını desenli bant ile kaplamakla işe başlayabilirsiniz. İsterseniz bunun yerine boya ile de renklendirebilirsiniz.
  • 5 ahşap çubuğu kapladıktan sonra bunları düz bir zeminde birbirine yapıştırarak yıldız yapabilirsiniz.
Dondurma Çubuklarından Yıldız Yapımı Resimli Anlatım
Dondurma Çubuklarından Yıldız Yapımı Resimli Anlatım
  • İlk önce dondurma çubuklarından iki tanesini alın ve bunları iki ucundan alt tarafı açık bir üçgen olacak şekilde yapıştırarak birleştirin.
  • 3. çubuğu bu üçgenin üst kısmına doğru yapıştırın.
  • Geriye kalan çubuklarla da açık kalan kenarlara yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra dondurma çubuklarından yıldız yapımı tamamdır. Yıldızın kenarlarından birisine ince bir kurdele ya da ip tutturarak bunu istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde istediğiniz renkte dekoratif yıldız yapabilirsiniz. Elinizde dondurma çubuğu yoksa kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerde düz ya da renkli hobi çubuğu bulabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda dondurma çubukları ile yıldız yapımı hakkında video paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Ahşap çubuklarla farklı bir kendin yap çalışması yapmak isterseniz, dondurma çubuğu ile ev magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial