Geri Dönüşüm

Dondurma Çubuğundan Resim Çerçevesi Yapımı

Dondurma Çubuğundan Resim Çerçevesi Yapımı

Dondurma çubuğundan resim çerçevesi yapımı, evde çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz çok kolay ve eğlenceli bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Hepimizin severek yediği dondurmaların ahşap çubukları birçok dekoratif ürün yapımına elverişli bir malzemedir. Bu çubukları boyayarak, boncuk ya da farklı malzemelerle süsleyerek kitap ayracı, resim çerçevesi, çocuklar için küçük oyuncaklar ve evimizin dekorunda kullanabileceğimiz harika süsler yapabiliriz. Bizim bugün sizlerle bu keyifli çalışmalardan biri olan çerçeve yapımını paylaşıyoruz. Kendinizin ve sevdiklerinizin resmini koymak için kolay çerçeve yapımı konusunda yardıma ihtiyacınız varsa sizlere sunacağımız öneriler işinize yarayabilir.

Dondurma Çubuğundan Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Dondurma çubuğundan resim çerçevesi yapmak için 4 veya daha fazla dondurma çubuğuna ihtiyaç vardır. 4 tane dondurma çubuğunu köşelerinden yapışkan ile birbirine sabitleyerek çok kolay bir şekilde resim çerçevesi yapabilirsiniz. Dilerseniz aynı şekilde 3’lü çerçeve de yapmanız mümkün. Daha sevimli bir resim çerçevesi yapmak için önce 3 tane dondurma çubuğunu üçgen olacak şekilde birbirine yapıştırın. Sonra bunun altına yapıştıracağınız 3 dondurma çubuğu ile ev şeklinde bir çerçeve oluşturun. Elinizdeki çubukların sayısına ve hayal gücünüze göre daha birçok farklı tasarım yapmanız mümkün. Yapacağınız çerçevenin daha sağlam olmasını istiyorsanız ahşap çubuklara delik açıp buralardan tel veya ip geçirerek birbirlerine bağlayabilirsiniz. Delik açmadan ve yapışkan kullanmadan çubukları birbirine bir ip ya da tel ile köşelerinden bağlayabilir ve buraları kumaş ya da farklı aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz.

Çerçeveyi yaptıktan sonra bunu boya ile renklendirebilirsiniz. Elinizde düğme, boncuk ve süslemede kullanılan parlak pullardan varsa bunları da çerçeveyi güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Kullanmadığınız ojeler de böyle çalışmalarda boyama amaçlı kullanılabilir. Keçeli kalem ile çerçeveye desen çizerek kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Renkli keçelerle yapacağınız süslemeler de çerçeveye ayrı bir güzellik katabilir.

Çerçeveyi yaptıktan sonra resmin içinde muhafaza etmek için arkasına tutturmak için bir kağıt veya karton ile destek yapabilirsiniz. Resim çerçevesini duvara asacaksanız bir kurdele ya da ip bağlayarak bunu bir çiviye asabilirsiniz. Arkaya yapıştıracağınız dondurma çubukları ile çerçeveye destek yaparak bunun istediğiniz yere koyabilirsiniz.

Dondurma çubuğundan kolay resim çerçevesi yapımı konusunda size ilham verebilecek örnekleri aşağıda paylaşıyoruz. Siz de elinizdeki dondurma çubuğu sayısına ve süsleyeceğiniz malzemelere göre bunlar gibi birbirinden güzel resim çerçeveleri yapabilirsiniz.

Dondurma Çubuğu Değerlendirme

Dondurma Çubuğu Değerlendirme

Dondurma Çubuğu ile Resim Çerçevesi

Dondurma Çubuğu ile Resim Çerçevesi

Dondurma Çubuğundan Resim Çerçevesi

Dondurma Çubuğundan Resim Çerçevesi

Dondurma Çubukları ile Basit Resim Çerçevesi

Dondurma Çubukları ile Basit Resim Çerçevesi

Dondurma Çubukları ile Çiçekli Resim Çerçevesi

Dondurma Çubukları ile Çiçekli Resim Çerçevesi

Resim Çerçevesi Yapımı

Resim Çerçevesi Yapımı

2 Yorum

2 Yorum

 1. deryaninsporgunlugu

  18 Ekim 2016 at 15:56

  Çok güzel cocuklarla yapayim evde.

  • Yasemin

   23 Ekim 2016 at 17:19

   İlginiz ve yorumunuz için teşekkür ederiz Derya Hanım 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top