Dondurma Çubuğundan Nasıl Masa Yapılır?

Dondurma Çubuğundan Nasıl Masa Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubuğundan nasıl masa yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını ve resimli anlatımını bulabilirsiniz. Dondurma çubukları birçok kendin yap çalışmasında kullanılan bir malzemedir. Bu çubuklardan çok güzel minyatür nesneler ve dekoratif ürünler yapılmaktadır. Ahşap çubuklar birbirine yapıştırılarak takı askılığı, bardak altlığı, minyatür ev, masa  ve sandalye gibi birçok farklı obje yapmak mümkündür. Elinizde 1 tane dondurma çubuğu bile olsa bunu birkaç adımda güzel bir kitap ayracına dönüştürebilirsiniz. Bu konuda birçok örneği daha önceki yazılarımızda sizlerle paylaştık. Bugün de sizlere minyatür bir masa yapabileceğiniz çok pratik ve keyifli bir çalışmadan bahsetmek istiyoruz. Siz de çocuğunuzun oynaması için ya da dekoratif ürün olarak kullanmak için dondurma çubuğundan masa yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Çok sayıda dondurma çubuğu
 • Makas
 • Yapıştırıcı

Elinizde yeterli sayıda dondurma çubuğu yoksa kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden hobi çubuğu alarak uygulamayı yapabilirsiniz.

Dondurma Çubuğundan Masa Yapımı

Evde minyatür masa yapımı çok kolay bir uygulamadır. Gerekli malzemeler hazırsa aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • Masanın üzerine 6 tane dondurma çubuğunu yan yana yerleştirin.
 • Daha sonra 1 tane dondurma çubuğunu makas yardımı ile ortadan ikiye kesin. Bu parçaları yapışkan yardımı ile 6’lı parçanın kenarlarına tutturun.
 • Bu şekilde masayı yaptıktan sonra sıra ayaklara geldi.
 • Dondurma çubuklarından 4 tanesini makasla ortadan ikiye bölün. Bunlardan 4 tanesinin yuvarlak uçlarını keserek düzleştirin. Bu düz parçaların iki ucuna düz parçalardan birini yapıştırın. Sonra bunu dikkatli bir şekilde ters çevirerek diğer düz parçayı da yapıştırın. Bu şekilde 2 tane parça yapın.
 • Ayaklar da hazır şimdi sıra geldi bunları masaya sabitlemeye.
 • 1 tane çubuğu ortadan ikiye kesin ve bunu masanın altına yapıştırın. Bunun üzerine de masa ayağı olarak yaptığınız parçayı yapıştırın.
 • Aynı şekilde masanın diğer ayağını da yerine sabitledikten sonra minyatür masa yapımı tamamlanmış oluyor.
 • Sürdüğünüz yapışkanlar kuruduktan sonra isterseniz boyayarak masayı daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Bu sevimli masayı orjinal hali ile kullanabileceğiniz gibi isterseniz akrilik boya ya da sprey boya ile dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. İsterseniz masaya uygun minyatür sandalyeler yaparak bunları takım olarak da kullanmanız mümkün. Evde bu güzel çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda, dondurma çubuğundan masa yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Dondurma Çubuğundan Nasıl Masa Yapılır
Dondurma Çubuğundan Nasıl Masa Yapılır

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial