Dondurma Çubuğundan Kalem Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Dondurma çubuğundan kalem yapımı okul öncesi çocukların severek yapacağı bir boyama çalışmasıdır. Dondurma çubuğu ya da hobi çubuğu okul öncesi etkinliklerde sıkça kullanılmaktadır. Çocuklar bu ahşap çubukları boyayarak ya da üzerlerini farklı malzemeler ile süsleyerek güzel çalışmalar yapmaktalar. Bugün size bahsedeceğimiz dondurma çubuğundan kalem yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Kalem şeklinde bir ahşap çubuk çocuğunuzun hoşuna gidebilir. Evde bu kolay çalışmayı çocuğunuzla birlikte yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Dondurma Çubuğundan Kalem Yapımı

Dondurma Çubuğundan Kalem
Dondurma Çubuğundan Kalem

Dondurma çubuğundan kalem yapmak için bu ahşap çubuğu boyayarak şekil vermeniz gerekiyor. Ahşap çubuğun uç kısmını siyah bir kalem ile sivri bir şekil oluşturacak şekilde çizip, geri kalanını da anlatacağımız şekilde boyayarak uygulamayı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kalem şeklindeki bu ahşap çubuk aynı zamanda kitap ayracı olarak da kullanılabilir. Farklı renklerde kalemler yaparak bunları çocuğunuza renkleri öğretmek için de kullanabilirsiniz. Elinizde çok sayıda dondurma çubuğu varsa bunlarla aynı ya da farklı renklerde kalemler yaparak bunlarla çocuk odası için dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane dondurma çubuğu
  • 2 farklı renkte boya
  • İnce uçlu fırça
  • Siyah keçeli kalem

Elinizde dondurma çubuğu yoksa aynı uygulamayı hobi çubuğu kullanarak da yapabilirsiniz.

Dondurma Çubuğundan Kalem Nasıl Yapılır?

Dondurma çubuğu ve boyalar hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak istediğiniz renkte bir kalem yapabilirsiniz.

  • İlk olarak dondurma çubuğunun üst kısmından küçük bir bölümü yuvarlak olacak şekilde boyayın.
  • Çubuğun geri kalanını da uç tarafta biraz boşluk bırakarak başka bir renkte boyayın.
  • Siyah keçeli kalem ile çubuğun üst tarafına ince bir çizgi yapın.
  • Son olarak dondurma çubuğunun ucunu siyah keçeli kalem ile çizip kalem ucu görünümü vererek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Kalemi bu şekilde yaptıktan sonra üzerine çocuğunuzun ismini yazabilirsiniz. İsterseniz ahşap çubuğu boyamak yerine bunun üzerine renkli kağıt ya da eva yapıştırarak da kalem yapabilirsiniz. Ahşap çubuğu desenli bant ile kapladıktan sonra ucunu siyah keçeli kalem ile çizerek de uygulamayı yapmanız mümkün. Evde bu kolay çalışmayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız dondurma çubuğundan kalem resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Çocuğunuz için dondurma çubuğu ile kitap ayracı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız dondurma çubuğundan kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Dondurma Çubuğundan Kalem Resimli Anlatım
Dondurma Çubuğundan Kalem Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial